Hatchback Citroën C4 nadchne každého

Rok 2019 bude pro francouzskou automobilku Citroën výjimečným, jelikož to bude přesně sto let od jejího založení. André Citroën založil svou automobilku v roce 1919. Nejednalo se ale o jeho první podnik, dříve se zaměřoval na výrobu kol se šípovým ozubením. Z tohoto důvodu se asi rozhodl pro znak dvojitého šípu, který se stal emblémem celé značky Citroën.
Citroën 10 HP byl úplně prvním automobilem, který byl zhotoven společností Citroën. Model 10 HP byl výjimečný tím, že měl levostranné řízení, což nebylo obvyklé u tehdejších vozů. Společnost Citroën nečekala s výrobou dalšího vozu příliš dlouho, a tak v roce 1922 došlo k výrobě a prodeji dalšího vozu, který nesl označení Citroën 5 CV. Ve srovnání s modelem 10 HP tento nový model nabýval menších rozměrů. Od té doby uběhla spousta let, a tak bylo vyrobeno i velké množství nových modelů vozů Citroën. Automobilka Citroën se v roce 1976 připojila ke koncernu PSA Peugeot Citroën a je jeho součástí dodnes. V dnešní době jsou nejžádanější automobily Citroën C3, Citroën C4, Citroën C5 nebo Citroën C6.
Automobily Citroën jsou zhotovovány v devíti závodech v Evropě a ve třech závodech mimo náš kontinent. Po třech závodech se nachází ve Francii a po dvou ve Španělsku. V dalších zemích po jednom, stejně jako v České republice (Citroen Brno), kde se výrobní závod nachází v Kolíně. Mimoevropské výrobní závody se vyskytují v Brazílii, v Argentině a v Číně.
Za velmi oblíbený a úspěšný vůz se dá označit v dnešní době model Citroën C4. Jde o automobil menších rozměrů, vhodný pro rodinu. Citroën C4 si získal náklonnost svých zákazníků díky spolehlivosti nebo díky tichému chodu motoru, vzhledově je také velmi atraktivní, například uvnitř automobilu se nachází moderní prvky. Tento automobil také získal ocenění za svůj jedinečný vzhled, a to v roce 2006 cenu Design of the Year. V roce 2005 se Citroën C4 začal prodávat na českém trhu. Můžete si tento automobil zakoupit ve dvou variantách, buď se prodává jako třídveřové kupé, nebo jako pětidveřové hatchback.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

(comments disabled)