Vyberte si nové moderní podlahy pro útulnější a lepší bydlení

Výběr nové podlahy je velmi důležitým rozhodnutím, které byste neměli brát na lehkou váhu. Existuje tolik různých typů podlahy, mnoho dekorů a odstínů a řada věcí,na které je potřeba při výběru myslet. I když možná máte už představu, jaký styl by se vám líbil, na webu objevpodlahy.cz najdete zajímavé rady, tipy a objektivní informace, které vám výběr podlahy usnadní.

Ptáte se jak správně položit podlahu? Přečtete si články na webu LookCool.cz, kde se dozvíte Jak položit dlažbu, Jak položit plovoucí podlahu a také Jak položit zámkovou dlažbu.

Podlahy do jednotlivých místností

Linoleum je vhodné do obytné místnosti, kuchyně, jídelny, dětské pokoje i chodby. Korkové linoleum je velmi vhodné do paneláků a také do dětských pokojů.

PVC podlahy

PVC podlahy se používají do hodně frekventovaných či více namáhaných místností, jako jsou například chodby, předsíně, dětské herny. Jsou odolné i proti psím a kočičím drápkům.

Korkové podlahy

Korkové podlahy lakované se hodí do obytných prostor, kuchyně, koupelny i sauny. Korkové podlahy se hodí do panelových domů neboť výrazně a efektivně tlumí hluk. Korkové podlahy olejované se hodí například do šatny, ložnice, případně také do dětské pokoje. Mohou se pokládat na podklad s podlahovým vytápěním.

Dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy můžete položit téměř všude, do dětského i obývací pokoje, ložnice, na schody, do chodby případně i kuchyně nebo na venkovní terasy. Do koupelny je vhodnější využít podlahy z exotického dřeva. Do kuchyně či předsíně se dřevěné podlahy hodí pouze v případě, že vám nevadí malinko zvýšená náročnost na údržbu podlahy.

Laminátové podlahy

Laminátové podlahy můžete položit například do jídelny, dětského pokoje, ložnice  či obývacího pokoje. Kvalitnější a odolnější ale také trochu dražší varianty laminátové podlahy se hodí i pro šatny, kuchyně či předsíně a jiné mírně náročnější místnosti.

Dlažba

Dlažba je vhodná do kuchyně a kuchyňských koutů, předsíně, chodby, na schodiště a terasy, vstupy na terasy a balkony, při podlahovém topení i obývací pokoje. Tento typ podlahy je velmi hojně používaný do koupelen a na toalety.

Koberce

Koberce jsou vhodné jako celoplošné pouze tam, kde nejsou v bytě alergici. Koberec můžete položit například do obývací pokoje, ložnice. Do dětské pokoje jsou vhodné koberce vyznačující se snadnější údržbou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

(comments disabled)