Lyžování v oblasti Dachstein / Schladming

Published by UW on

Centrem skiareálu Dachstein – Schladming je živé sportovní městečko Schladming. Doslova v jeho centru končí sjezdovka FIS táhnoucí se po severní straně vrcholku Planai. Planai je středem lyžařské houpačky s horami Hauser Kaibling – Planai – Hochwurzen – Reiteralm / Fageraml.

Dopravní alfou a omegou na Planaii, s výškou 1.894 m je moderní kabinková lanovka, které podél horní poloviny dráhy sekundují další 2 “bubliny” a několik sedaček a lyžařských výtahů. V oblíbenosti jasně vede středně obtížná “fiska”, jejíž těžký spodní sektor je dějištěm legendárního nočního slalomu. V tento večer se Schladming morfuje na několik hodin v hlavní město alpského lyžování s elitou Světového poháru.

Střední profil mají i tratě v bezprostředním okolí. Pro carving je na sjezdovkách na Planaii místa dostatek. Celkem populární a hezky členitý a pestrý sjezd se vine od restaurace Kessleralm dolů kabinovou lanovkou, která spojuje Planai a Hochwurzen.

Blízký vrchol Hauser Kaibling dosahující výšky 2.015 metrů rovněž své návštěvníky příjemně překvapí širokými a docela rychlými sjezdovkami. Nejdůležitější zdejší tratí je velkoryse řešená středně obtížná pista, táhnoucí se z vrcholku až do údolního střediska Haus im Ennstal, které leží ve výšce 750 m. V dolní části se k ní napojuje oblíbená černá FIS sjezdovka.

Vrcholek Hochwurzen, který dosahuje výšku 1.850 m, je nejnižším ze místních vrcholů spadající do houpačky. Na severovýchodní straně stéká příjemně červená trať do menšího střediska Rohrmoosu. Hezký sjezd se táhne pod 4-sedačkou směrem na Pichl, odkud je možné nechat se vyvézt na kopec Reiteralm.

Poslední horou houpačky je Reiteralm, mající výšku 1.860 m. Většina zdejších tratí jsou středně těžké tratě. Velmi často tu lze potkat připravující se lyžařské reprezentanty.

Za svezení určitě stojí i nedaleký ledovec Dachstein s několika vleky a samozřejmě ne tak strmými tratěmi. Co ale stojí za návštěvu je gigantický snowparkem se dvěma mohutnými skoky (18 a 12 metrů) a celou řadou railů. U horní stanice visuté kabiny je zážitkem pro odvážné nově zprovozněná panoramatická vyhlídka Sky Walk.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup