Dlouhé a nepříjemné vymáhání dluhů ukončíte prodejem pohledávky

Neschopnost splácet své závazky je stavem, který není příjemný pro dlužníka, ani pro věřitele. Tato situace nastává poměrně často a věřitelé někdy začínají ztrácet trpělivost se svými dlužníky.

Kdy o prodeji pohledávky uvažovat?

Dlužník se nemá ke splácení dluhu a věřitele ignoruje a odmítá veškerou komunikaci. Spojovat se s dlužníkem, který nemá o navázání společné řečí zájem, obírá věřitele o energii i čas.

Když dlužník nereaguje na telefonáty, dopisy ani výzvy, je velmi složité najít schůdné řešení. Někteří věřitelé se proto obrátí na společnost pro vymáhání dluhů, která s problematickými dlužníky umí zacházet.

Pokud se vám ani tohle řešení příliš nezamlouvá a nejraději byste chtěli mít pohledávku splacenou co nejdříve, existuje ještě jedno východisko – prodej pohledávky.

Odkup pohledávek vás zbaví starostí

Odkup pohledávek nabízí nejčastěji firmy na vymáhání dluhů. S věřitelem se dohodnou na kupní ceně pohledávky, která je oboustranně výhodná.

Je pravděpodobné, že nový věřitel si s dlužníkem bude umět poradit a dluh od něj získá zpět. Úspěšné vymahačské firmy sází na osobní kontakt s dlužníkem, během kterého se strany dohodnou na vzájemně přijatelném řešení.

Prodej pohledávek je možný v případech, když je dlužníkem:

 1. fyzická osoba
 2. právnická osoba
 3. OSVČ
 4. osoby s oprávněním podnikat v ČR
 5. osoby s daňovou povinností na území ČR

Co znamená odkup pohledávky pro dlužníka?

Pro odkup pohledávky není třeba mít souhlas dlužníka. Dlužníkův dluh zůstává stejný, nemění se ani podmínky splácení. Splácení a další komunikace probíhá s novým věřitelem.

Proč přistoupit k prodeji pohledávky?

 • zbavíte se starostí a stresu
 • výkupní cenu budete mít neprodleně na svém účtu
 • ušetříte čas s vymáháním pohledávky
 • docílíte snadného a rychlého řešení problematické situace

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags: ,

Comments

No comments so far.

 • Leave a Reply
   
  Your gravatar
  Your Name