Vertikální žaluzie

Vertikální žaluzie jsou praktickým stínícím prostředkem, který může i velmi dobře vypadat. Není pravdou, že by se vertikální žaluzie hodily pouze do kancelářských prostor. Současný trh nabízí rozličnou škálu barevných odstínů a materiálů, ze který se vertikální žaluzie vyrábí.

Kam se hodí vertikální žaluzie?

Vertikální žaluzie dobře vypadají v prostorných místnostech a u větších prosklených ploch. Při vhodném umístění vertikálních žaluzií získá interiér styl a eleganci. Výška vertikálních žaluzií se obvykle vyrábí maximálně do 400 cm, šířka sahá nejvíce do 500 cm.

Vertikální žaluzie se naopak nehodí do menších oken, kde by byla problematická i jejich instalace. Do menších oken jsou vhodnější variantou žaluzie horizontální.

Konstrukce vertikálních žaluzií

Lamely jsou připevněny na horní profil, který se vyrábí z hliníku. Lamely mívají šíři cca 127 mm a mohou být zhotovené z látky, někdy i ze syntetických materiálů. Konstrukce vertikálních žaluzií má jednoduchou linii, nijak tedy nenarušuje interiér.

Ideální míra zastínění

Pokud jste se rozhodli pro vertikální žaluzie, vybírejte s pečlivostí také tkaninu lamel. Každý druh tkaniny může jinak propouštět světlo, a tak s jinou intenzitou zastiňovat interiér.

Některé vertikální žaluzie dokážou místnost zcela zatemnit, jiné pouze jemně zastínit. Stupeň zastínění se určuje podle takzvaného indexu zastínění, který se pohybuje na škále 1-10, přičemž 10 je stupněm pro nejvyšší možné zastínění. Míru zastínění je vhodné brát v úvahu z důvodu:

a)     Regulace světla

b)     Vytvoření soukromí

Barva žaluzií

S barevnými vertikálními žaluziemi můžete celý interiér příjemně oživit! Ideální je sladit barvu žaluzií s jiným interiérovým doplňkem, například polštářky, kobercem nebo ubrusem. Díky vhodně sladěným barvám získá prostor na dojmu harmonie a propracovanosti.

Praktické vertikální žaluzie

Aby žaluzie dobře sloužily, je důležité, aby se nechaly snadno ovládat. U většiny typů vertikálních žaluzií se propustnost světla reguluje ovládacím řetízkem a stahování nebo vytahování žaluzií se ovládá zataháním za šňůrku. Dalším z podstatných hledisek je také snadná údržba žaluzií.

Vertikálních žaluzií se určitě nemusíte obávat. Pokud si nejste jistí výběrem, nechte si poradit od odborníka, který vám jistě doporučí vhodný typ stínící techniky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags: , , , , ,

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name