Populární požární sport a speciální hasičské oblečení

Hasičský sport je velmi zajímavý a perspektivní týmový sport. Vyžaduje stejně jako jiná odvětví správný trénink a také vybavení. Každý druh sportu potřebuje specifický přístup ke konstrukci výrobků. Hasičské oblečení, to jsou především kalhoty, trička, dresy, bundy a mikiny. Musí být lehké a vzdušné, dobře odvádějící pot, komfortní, a zároveň pevné a odolné. Musí sportovci perfektně padnout. Vyrábí se speciální oblečení pro ženy i muže. Důležitou součástí vybavení jsou také boty. Používají se speciální tretry pro požární sport.

Speciální hasičské tretry

Pro všechny disciplíny potřebujete pořádné boty. Používají se různé běžecké boty a tretry. Hasičská obuv musí mít správný kontakt s podložkou na potřebných místech podrážky, odlehčené provedení, dobrý odvod vlhkosti a musí správně padnout. Díky své speciální konstrukci poskytují správnou oporu. Využijete je i v jiných sportech založených na běhu, třeba na cross- country běh.

Hasičské soutěže ve sportovním oblečení

Hasičské soutěže jsou na různých úrovních. V každé úrovni ale upotřebíte speciální sportovní oblečení určené přímo pro tento sport. Od soutěží v jednotlivých obcích se postupuje přes další kola až do mistrovství republiky. Zde už určitě s obyčejným oblečením a obuví nepochodíte. Pořiďte si sportovní požárnické oblečení a obuv, a doběhněte si pro vítezství. Jaké jsou disciplíny? Jsou to požární útok, běh na 100 metrů s překážkami, štafeta 4x 100 metrů s překážkami a výstup na cvičnou věž so čtvrtého podlaží. Zápolení v tomto sportu si určitě nenechte ujít ani jako diváci. Závodit mohou profesionální hasiči i dobrovolní hasiči. Některé disciplíny jsou ale jen pro ty nejtvrdší profesionály. Ženy mají některé překážky upravené. Začít s tímto sportem mohou už děti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags: , , , ,

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name