Výběr přikrývky a polštáře

Přikrývka a polštář působí na kvalitu našeho spánku. Podstatný podíl na spánek má samozřejmě také rošt a matrace, ale i přikrývka a polštář má na průběhu našeho spánku jistý podíl.

Při výběru nové přikrývky a polštáře je kvůli zajištění optimálních podmínek pro zdravý spánek vhodné sledovat materiál, výhřevnost, požadavky na údržbu a další parametry. S dobře zvoleným polštářem vás nebudou bolet záda a budete se cítit pohodlně po celou noc.

Objevte přikrývky a polštáře z mikrovlákna

Prodejci nejčastěji nabízejí přikrývky a polštáře z peří, ovčí vlny nebo z mikrovlákna. Každému může vyhovovat jiný materiál. Peří, ovčí vlna i mikrovlákno mají své výhody i nevýhody. Nejkratší historii má materiál mikrovlákno. I když je mikrovlákno syntetickým materiálem a někteří lidé s ním nemají příliš zkušeností, má několik velmi výhodných vlastností.

Hřejivost přikrývek z mikrovlákna

Přikrývky a polštáře z mikrovlákna jsou lehké a prodyšné. I přes neuvěřitelnou lehkost dokážou být velice hřejivé a skvěle poslouží i během chladných zimních měsíců, kdy se rádi zachumláte do hezky teplé přikrývky. Hřejivost přikrývky je závislá na gramáži.

Nejteplejší přikrývky z mikrovlákna mají hmotnost 400g na metr čtvereční. Takto hřejivé přikrývky se hodí vyloženě na zimu. Pokud chcete udělat kompromis a přikrývku používat celoročně, stačí zvolit produkt s nižší gramáží. Přikrývky z mikrovlákna jsou vhodné i pro používání v létě. Díky lehkosti a prodyšnosti vám přikrývka z mikrovlákna bude vyhovovat.

Přikrývky a polštáře z mikrovlákna jsou vhodné pro alergiky

Alergici na roztoče obvykle musí klást zvýšené požadavky na lůžkoviny. Roztoči mají rádi teplé a vlhké prostředí a právě v posteli mívají často ideální útočiště. U alergiků nestačí pravidelně prát pouze povlečení, ale velmi prospěje i praní polštáře a přikrývky. Přikrývky a polštáře z mikrovlákna lze prát až na 90°C. Pak se nechají uschnout na čerstvém vzduchu a jsou opět hypoalergenní.

Polyesterové polštáře a přikrývky jsou z hlediska alergika výhodné v tom, že se dají prát na vysoký stupeň v pračce. Při stupni vyšším než 60°C dochází k likvidaci roztočů a přikrývka a polštář je znovu vyhovující.

Přikrývka a polštář z mikrovlákna pro zdravý spánek

Na zdravém spánku se podílí přikrývky a polštáře. Přikrývka musí být dostatečně vzdušná a polštář by měl být pevný, ale i pružný. I když se svojí starou přikrývkou a polštářem zatím nemáte problém, následky nezdravého spánku se mohou projevit později.

Přikrývka z mikrovlákna

 • Rouno z polyesteru
 • Lehké, prodyšné, hřejivé
 • Vhodné do dětské postýlky

Polštář z mikrovlákna

 • Kuličková náplň z polyesterového dutého vlákna
 • Vytvaruje se podle potřeby a poskytne oporu páteři
 • Různé velikosti
 

Tags: , , , , , ,

Comments

No comments so far.

 • Leave a Reply
   
  Your gravatar
  Your Name