Anhydritové podlahy, moderní a kvalitní povrchy

Moderní hrubé podlahy z anhydritu, to jsou revoluční lité podlahy pro domy, byty, průmyslové objekty, haly, školy i další stavby. Důležitý je nejen dobrý materiál, ale i správná pokládka této podlahy. Pak získáme povrch bez nerovností, prasklin, bublin a deformací. Progresivní metoda vylití podlahy, která bude dokonale rovná, velmi zpříjemňuje stavební práce a rekonstrukce.

Podlaha vylitá snadno a rychle

Lité anhydritové podlahy jsou dokončeny velmi rychle, a navíc je výsledek dokonale rovný. Můžete na ně následně pokládat plovoucí podlahu, lino, koberec nebo dlažbu. Velice vhodné jsou i pro podlahové topení. A díky rovnému povrchu se bude finální krytina pokládat příjemně a rychle. Anhydrit, to je bezvodý síran vápenatý. Dalším materiálem pro lité typy podlahy je alfasádra nebo cement. Všechny tyto materiály jsou vhodné k tvorbě podlahy, na kterou se pokládá nášlapná vrstva podlahy.

Cenová výhodnost lité podlahy

Na první pohled jsou sice lité podlahy o něco dražší, než tradiční potěry z cementu, ale musím zohlednit i náročnost a délku prací, které vedou k tvorbě rovné tradiční podlahy z cementu. Je zde potřeba dopravit materiál, správně jej namíchat, následuje vyztužení armovací sítí, stěrkování, a práce jsou náročné na čas i nepořádek. Navíc nikdy nemáte zaručeno, že podlaha bude opravdu rovná, to u klasického betonu závisí hodně na lidském faktoru.

Správné využití potenciálu podlahového topení

Pokud toužíte po podlahovém topení, je anhydrid skvělým materiálem pro vaši podlahu. Díky lité anhydritové podlaze budete moct správně a efektně nainstalovat podlahové topení a teplotu moct dobře regulovat.  Materiál má homogenní strukturu a vysokou tepelnou vodivost. Tyto optimální vlastnosti umožní úsporný provoz topení a rychlý přenos tepla podlahou. Navíc tyto lité podlahy umožní realizaci ve velkých prostorách, bez nutnosti vytvářet dilatační spáry. Materiál je objemově stálý a nesmršťuje se. Nehrozí tedy praskání.

 

Tags: , , , ,

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name