Pomalu se blíži další školní rok

Pomalu ale jisté se pro žáky a středoškoláky blíží konec prázdnin a i vysokoškoláci by již měli začít myslet na začátek školního roku a zimního semestru. Hlavní povinností jsou každí rok stejné.  Žáci základných a středných škol si musí zakoupit nové věci a oprášit zapadlé knihy, které dostali. Již jenom pár dní a budou zapotřebí. Studenti vysokých škol a univerzit musejí jít na zápis a vyřídit další potřebné formality. Například zajít na ubytovací oddělení a ubytovat se na internátě (alespoň převzít klíče), nebo jestli nedostali internát, tak shánět privát nebo nových spolubydlících na bydlení, kteří mněli stejnou smůlu. Je výhodou, že o zápis do nového ročníku můžete požádat i některého z vašich spolužáků, někdy své rodiče nebo i cizí osobu, pokud to pravidla školy dovolují.

Největší změnu člověk zažije, pokud přechází z jednoho typu školy na jiný typ školy – z mateřské na základní, ze základní na střední, ze střední na vysokou školu, univerzitu nebo VOŠ (Vyšší odbornou školu). Člověk poznává nové prostředí a musí se přizpůsobit. Například způsob a požadavky na vyučování jsou jiné. Na základní škole třeba žák často nemusel psát seminárky. Na střední se stávat poměrně často (především na gymnáziích), že učitel chce, aby jednotlivec nebo vybraná skupina vypracovala úplně samostatně seminární práci nebo referát. Nároční je také včlenit se do nového kolektivu a zvyknout si na nový, jiný přístup od učitelů. Někteří žáci již po základní škole jedou studovat na středoškolský internát.

Na gymnáziích, středních odborných školách, učebných odborech a jiných typů středných škol je oproti základce hodně změn. Učitelé se již tak nestarají o vaše známky a i učiva je víc . Učení a zodpovědnost jsou plně na studentovi. Jenom třídní učitel/ka má o vás větší zájem.

Vysoká škola je pak úplně jiný svět. O vše se musí student starat sám. Musí si vybavit administrativní záležitosti, zápočty a zkoušky. Ne vždy se dá všechno stihnout. Někdy i seminárka je nároční na vypracování. Stačí jenom zapeklité téma práce a student si nemusí vědět poradit.  Tehdy stačí si jenom objednat podklady od různých firem, které vám můžou pomoct.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name