Kompletní krb na dřevo

Mnozí z nás se shodují na tom, jak si představují ideální zimu – venku fouká ostrý vítr, sněží a je opravdu vlezlé počasí, ale vy nikam nemusíte a můžete si užívat krásnou bílou zimu za oknem. Přitom je vám doma krásně teplo, protože kousek od vás hoří v krbu dřevo, oheň tiše hučí, dřevo praská a všude je harmonická a příjemná atmosféra. Dnes už si i vy můžete doma udělat podobnou pohodu, stačí si pořídit váš vlastní krb. Krby, krbová kamna a kotle jsou v poslední době čím dál modernější. Lidé si začali všímat, jak plyn a elektrická energie vysávají jejich peněženky a řekli si dost. Dejte i vy vale plynovému či elektrickému kotli a přejděte raději na staré dobré topení tuhými palivy.

Dřevo na topení je mnohem levnější, navíc jeho spalování je ekologické, takže šetříte životní prostředí a ještě navíc uspoříte nějakou tu korunu. Nejste si jistí, jaký byste pro váš domov měli vybrat krb? Potřebujete poradit? Obraťte se na internetový obchod Krby-stavba.cz, kde vám rádi poradí skuteční odborníci. Vyberte si tu krbovou vložku, která je základem krbu. Budete potřebovat ještě krbovou obestavbu, která se postará o akumulaci tepla a především o vzhled krbu a dodá mu jeho moderní, retro nebo rustikální design.

Jaký druh krbu si pořídíte, záleží pouze na vás. Vybrat si můžete teplovzdušný krb, ze kterého se teplo rozvádí do celé domácnosti pomocí horkého vzduchu, nebo krb s výměníkem, který při spalování dřeva ohřívá vodu. Ta je potom vedena systémem potrubí do radiátorů a také ke kohoutkům, takže se dokáže postarat o teplo v místnostech i horkou vodu. Krb však není to jediné, z čeho se skládá otopná soustava, budete potřebovat také systém kouřovodů a pořádný komín, do kterého odvedete vzniklé nežádoucí spaliny.

 

Tags: , , , , , , ,

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name