Druhy životní pojištění

Uvažujete o sjednání životní pojistky, ale nevíte, jakou si máte z nepřeberného množství vybrat? Životní pojištění je produkt, do něhož se určitě vyplatí investovat své peníze. Zároveň je však dobré si důsledně promyslet, komu své prostředky svěříte a jakou pojistku uzavřete. Pokud se totiž rozhodnete pro rezervotvorné životní pojištění, budete mít smlouvu třeba až do důchodu a tato smlouva se jen velmi těžko zruší, aniž byste na ní neprodělali.

Jaké druhy životního pojištění tedy přicházejí v úvahu? Pro lidi, kteří se nechtějí vázat je ideální volbou rizikové životní pojištění, které kryje pouze riziko jejich smrti. Tato pojistka se často sjednává třeba i k úvěru v bance. Pokud pojištěný zemře, je stanovena osoba, které bude vyplacena pojistná částka. Tato smlouva se dá kdykoliv vypovědět.

Kromě tohoto pojištění přichází v úvahu také kapitálové životní pojištění a investiční životní pojištění. Obě pojistky vytvářejí rezervu, která vám bude vyplacena, pokud se dožijete konce pojistné smlouvy. Spoří se zde určitá částka, takže vaše peníze budou i zúročeny. Toto pojištění se uzavírá rovněž pro případ smrti, aby zajistilo vaše blízké. Jeho součástí ale může být třeba i úrazové pojištění, které se vztahuje na běžné úrazy nebo na úrazy s trvalými následky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags:

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name