Geoobchod pro stavebníky i geodety

V mnoha profesích jsou zapotřebí kvalitní a přesné přístroje. Je tomu tak i v geodezii nebo stavebnictví. Možností je velmi mnoho, dnes není problém sehnat cokoliv v profesionální i horší kvalitě, záleží na každém, jak často bude tuto techniku používat a k jakým účelům. Jestliže potřebujete nějakou pomůcku jen nárazově, může se vyplatit její zapůjčení ve specializované půjčovně. V geoobchodě si můžete vybrat speciální pomůcky k vaší práci i koníčkům. Mezi vhodná měřidla pro stavebnictví patří například digitální nivelační přístroje nebo optické nivelační přístroje k vyměření přesné vodorovné roviny. Je to jeden ze základních úkonů.

Lasery k přesnému měření

Při zemních pracích a na stavbách je nutno různé věci přesně zaměřit. S kvalitními stavebními lasery budete mít vystaráno. Během chvilky s nimi vytyčíte rovinu i potřebné body. Existuje velké množství modelů pro profesionální využití. Existují lasery křížové, rotační, nivelační i další. Vyplatí se zainvestovat do kvality, získáte přesného pomocníka s dlouhou životností.

Měřící kolečka jsou nezbytnými pomocníky

Pro přímé měření vzdálenosti se velmi hodí rollmetry, neboli měřící kolečka. Určitě je každý znáte. Využití je snadné, umístíte je na začátek trasy, vynulujete a poté s kolečkem dojedete až do cíle měření. Na počitadle se pak zobrazí naměřená vzdálenost. Je to velmi jednoduché, ale také efektní. Hodí se zejména na stavbách nebo při realizacích inženýrských sítí. Oceníte je hlavně při měření křivek a oblouků.

Vytyčte úhly s teodolity

K vytyčení úhlů se zase hodí teodolity. Jde o poměrně tradiční pomůcky pro úhly výškové i vodorovné a pro prostorové souřadnice. To má význam hlavně v geodezii. Moderní pomůcka, elektronická a vybavená světelným dálkoměrem, se nazývá totální stanice a velmi ulehčuje práce v terénu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags: , , , ,

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name