Powerkites pro milovníky adrenalinu

Pokud jste o kitingu nikdy neslyšeli, je to možná chyba. Tento úžasný sport chytil už mnoho lidí a další přibývají. U nás je to poměrně novinka, i když už pár let je o něm větší povědomí. V zahraničí se rozvíjí o dost déle. Kiting, jinak taky powerkiting, je sport plný rychlosti a adrenalinu. Provozuje se v terénu, většinou v pěkné přírodě, takže je to také balzám na duši a užijete si pěkné přírodní scenérie. Jedná se o ideální outdoorovou aktivitu pro každého, kdo má pro strach uděláno. Potřebujete k němu pár věcí, které běžný člověk doma nemá. Investice do powerkites a dalších věcí je ale dobrá teprve tehdy, když si vše vyzkoušíte se zapůjčeným vybavením a rozhodnete se tomuto sportu dále věnovat.

Různé druhy kitingu

Létající draci jsou stále populárnější. Kiteboarding se provozuje na vodě, landkiting na zemi, buggykiting se speciálním vozátkem a snowkiting zase na sněhu. Užívat si adrenalinu tedy můžete po celý rok. Někoho chytne jen jedno odvětví, jiní lidé zase sportují celoročně. Můžete se dostat na krásná místa u nás i v zahraničí a poznat nové a zajímavé lidi. Navštívíte jezera, pobřeží, zasněžené hory i travnaté pláně. Míst, kde se dá provozovat tento sport v České republice, není zase tolik, ale najdou se. Častější jsou pak výjezdy za zahraničním dobrodružstvím, ale není to nezbytně nutné.

Jaké vybavení potřebujete

Pokud začínáte, využijte půjčovnu pro kite vybavení. Zde vám poradí a později si můžete koupit vlastní, až zjistíte, co vám lépe vyhovuje. Je to trochu větší investice, takže se vyplatí promyslet. Potřebujete kite draka spolu s jistícím systémem, trapéz, který se někdy ze začátku nepoužívá, a dále prkno zvané kite board nebo třeba mountain board, podle typu aktivity. Doplňkovou výbavu vám určitě rádi v prodejně nebo v půjčovně poradí. Nezbytný je také neopren do vody a vhodné oblečení pro další druhy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags: , , , ,

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name