Dětská hřiště musí být v prvé řadě bezpečná

Kdo si hraje, nezlobí. Není snad dítěte, které by si rádo nehrálo, není-li tedy zdravotně omezené. Většina dětí nevydrží dlouho doma a hlavně to pro ně ani není dobré. Čerstvý vzduch je pro jejich zdraví nezbytný, proto je třeba děti brát na venkovní dětská hřiště. Děti si pohrají a vyblbnou, vy si mezitím můžete odpočinout nebo popovídat s ostatními rodiči.

Hřiště je tzv. herní plocha pro děti, na kterou patří například pískoviště, to musí být maximálně čisté. Některé pískoviště bývávají dokonce zakryté, aby se do něj nedostala zvířata a voda. Dále jsou tam různé houpačky a skluzavky, prolézačky, domečky a podobně.

Hřiště můžete mít u domu na sídlišti, v parku, na náměstí atd. Budují se i různé hrací zóny pro děti. Hodně důležité je dávat na těchto hřištích pozor na děti, protože se může stát spousta nebezpečných úrazů. Každé hřiště by mělo mít svojí bezpečností certifikaci. K dětskému hřišti musí být i dobře přístupná silnice kvůli sanitce, kdyby opravdu došlo k nějakému vážnému úrazu. Je dobré, když jsou hřiště opatřená plotem, který brání k úprku dětí ať už kvůli vodě-rybníku nebo silnici v blízkosti. Povrch hřiště musí být z měkkých materiálů, aby nedošlo k úrazu, a herní prvky nesmí být rezavé a ostré. Musejí být pravidelně kontrolovány a hlídány. Houpačky, prolézačky a další herní prvky musí být připevněné do země. V blízkosti by měly být odpadkové koše, aby se udržovala správná čistota. Některé vesnice nebo města mohou hřiště zamykat a odemykat ve vhodnou dobu. Na dětská hřiště by neměli chodit zvířata, mohly by totiž někoho nakazit nebo pokousat.

Dopřejte vašim dětem dostatek volného, ale zároveň bezpečného pohybu. Choďte na ověřená a bezpečná  dětská hřiště. Pro větší bezpečnost si vybírejte hřiště oplocená, aby se například dítě neutopilo v nedaleké řece. Určitě je krásné vidět úsměv na tvářích vašich nejmenších. Proto dopřejte vašim dětem krásné a bezpečné hrací podmínky. Ale mějte stále na paměti, že v první řadě zodpovídáte za vaše děti vy.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags: , ,

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name