Kostel jako montovaná hala

Kostel jako montovaná hala? Proč ne. Asi takto uvažovali v Anglii ve městě Broomley nedaleko Londýna. Obyvatelé tamějšího hrabství Kent dali přednost pregnantní ocelové konstrukci před typickou atmosférou starých dob, která na vás dýchne hned při vstupu do budovy.

Každého napadne kardinální otázka „proč“. Proč by měl kostel vypadat jako ocelová hala? Odpověď hledejte v pragmatičnosti a účelovosti. Původní svatostánek byl v dezolátním stavu a pro svou historii (spíše žádnou historii – stáří kostela bylo 75 let) nepředstavoval vyhledávanou turistickou atrakci. Starý kostel v Broomley byl tak srovnán se zemí a na jeho místě vyrostla zbrusu nová budova na bázi montované haly.

Ocelová hala

Ocelová konstrukce kostela v Broomley kombinuje historii s novodobým designem.

Ocelová hala nemusí vypadat jako sklad na balíky

Ocelové konstrukce nacházejí široké využití od zemědělských hal až po moderní administrativní budovy. Nemusí se tak jednat o haly jen pro zemědělské účely. Konstrukční systém je totiž naprosto identický. Pro nový kostel v Broomley tak nakonec převážily argumenty kvality a rychlosti výstavby. Tento kostel je tak důkazem, že moderní a komfortní interiér může překonat konzervatismus, který je tak typický pro Velkou Británii.

Zdroj: http://ocelove-stavby.blogspot.cz/2015/01/kostel-v-anglii-jako-montovana-hala.html

 

Tags: , , ,

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name