Na co nesmíte zapomenout při odjezdu na dovolenou?

Pokud míříte na chatu, nebo o prázdninách v létě na dovolenou, měli byste vždy před odjezdem myslet hlavně na kontrolu několika věcí, na které občas zapomínáme. Mezi nejdůležitější patří bezpečnost.

Začněme tím, že zkontrolujeme, zda jsou všechna okna a dveře pozavírané a zajištěné. Pokud doma necháváte auto a nedisponujete garáži, mějte raději automobil pod ochranou bezpečnostního systému. Ochranu Vašeho příbytku zvýšíte například pozamykáním vstupní brány-plotu, i když se brána dá přelézt, pamatujte si, že obrana proti zlodějům je hrou o čas.  Většina z nich se chce rychle dostat do domu a rychle zase ven. Čím více jim cestu zkomplikujete a čím déle je zdržíte, tím vyšší je pravděpodobnost, že nebudou dál riskovat a raději to vzdají. Nezatahujte při odjezdu všechny závěsy a žaluzie, jenom byste upozornili na prázdný dům.

Elektronické spotřebiče

Nejspíš už víte, že většina spotřebičů je po zapojení do elektřiny v takzvaném režimu „stand-by“ a odčerpávají malé množství elektřiny, přestože nejsou v chodu. Před dovolenou se proto vyplatí většinu těchto přístrojů úplně vypojit. A nejen z důvodů šetření peněz. Je vždy lepší všechny spotřebiče odpojit úplně, může totiž dojít ke zkratu a v nejhorším případě k vyhoření. Výjimkou je akorát lednice a mrazák, případně jakékoli zařízení, které v bytě udržuje život – akvarijní filtry, osvětlení terárií a podobně. Můžete také ponechat v chodu speciální časovaný stmívač, který lze naprogramovat tak, aby například v obývacím pokoji večer rozsvítil a po čase zhasl.

 

Zabezpečovací zařízení

Jestliže máte elektronické zabezpečení v domě, nezapomeňte jej řádně zapnout, je to nejvyšší stupeň ochrany, jaký můžete mít. Pokud dáte na starosti chod Vašeho domu sousedům, ať už kvůli květin a koneckonců rybičky se samy taky nenakrmí, dejte si záležet, aby Vaši sousedi nebo přátelé, které poprosíte o pomoc, měli všechny nutné instrukce k aktivaci a deaktivaci elektronického systému.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags: , ,

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name