Nejsem tu pouze pro to, abych byl- Vladimír Ponechal

Tak to je motto, kterým se řídím. A kdo vlastně jsem? Jmenuji se Vladimír Ponechal. Ve světě IT se pohybuji více jak dvacet let a mé zkušenosti v podstatě mluví za mě. Působil jsem jako Project manažer, Servis delivery manažer, Competent manažer pro testing  a mnoho dalšího. Byl bych moc rád, aby jméno Vladimír Ponechal, nebylo neznámé, ale spojené s něčím užitečným pro dnešní svět.

Něco k mé činnosti

Jak jsem již zmínil, zabývám se IT, internetem a vším, co je s ním spojené. Zabývám se problematikou dalšího rozvoje internetu. Proto bych teď rád představil svou teorii, která vlastně již ani není teorií, ale běžnou praxí. Jak jsme si všichni jistě všimli, internet a vůbec technologie jdou hrdě vpřed. Co já, jako Vladimír Ponechal, vnímám asi nejvíce, je určitá důležitost naší identity na internetu. Chci říct, abychom si všichni uvědomili, že my, jako samostatná jednotka, máme určitou identitu, kterou si budujeme celý život. Záleží nám na tom, jak si naši tvář, naše já, vyloží ostatní, a jak k nám budou díky tomu přistupovat.

Asi před deseti lety jsme toto řešit nejspíš nemuseli. Řešit to, zda by si nás někdo mohl vyložit díky internetu. Ale doba jiná. Je rychlejší a my s tím nic neuděláme. Zakládáme si profily, kde to jen jde a nepřemýšlíme pak už o tom, že by si to mohl někdo najít a soudit nás podle toho. Dnešní internet se přesouvá do té podoby, že za chvíli nás už všichni budou soudit hlavně podle internetové identity.

Je to pokrok nebo není?

No asi jak se to vezme. Pokrokem to může být pro někoho, kdo internetem žije a je mu už dávno jasné, že ho každý bude soudit podle internetové identity. Těm, kterým to stále moc nedochází, mám jednu radu. Měli bychom novou internetovou identitu brát jako jakýsi další druh zodpovědnosti. Zkrátka si více hlídat, kam co vkládáte, co o sobě zveřejňujete a tak dále. To, co se píše o nás na internetu má již dnes dopad na náš reálný život a v průběhu dalších let to bude ještě více znatelné.

Mě, jako Vladimíra Ponechala, můžete samozřejmě kdykoli kontaktovat na mých stránkách. Jsem vždy rád, když někoho napadnou otázky ohledně mé práce a to vede vždy k zajímavým diskuzím.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags:

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name