Chovatelské a jezdecké potřeby pro majitele koní

Speciální jezdecké vybavení není pouhým rozmarem, ale spíše nutností. Jezdectví je regulérním sportem, a pro každý sport jsou odlišné nároky a potřebné vybavení. Nikdo se nepozastaví nad nutností speciálních běžeckých bot, proto by nikoho nemělo překvapit, že jsou třeba vhodné jezdecké boty pro jezdce, a starost o kopyta pomocí podkovářských potřeb pro koně. V jezdectví je sportovcem jak člověk, tak i kůň. Koně nejsou jen jakési sportovní pomůcky a náčiní. Jsou to partneři, kamarádi, a takto bychom se na ně měli dívat. Vše pro koně i jezdce naleznete v jezdeckých potřebách Praha. Jedná se jak o e-shop, tak i kamennou prodejnu se vstřícným a profesionálním přístupem.

Nezbytné vybavení pro koně

Samozřejmostí jsou i různé nadstandardní a doplňkové služby. Patří mezi ně třeba praní dek nebo pasování sedel na koně na míru. Aby výstroj plnila svůj účel, musí perfektně sedět, a to jak jezdci, tak i koni. Jezdecká sedla jsou pro každou disciplínu trochu jiná, základní princip je ale stejný. Měla by poskytovat komfort, rozkládat váhu jezdce a odlehčit zádům koně. Kromě sedel se koně postrojují pomocí uzdečky s udidlem nebo nějakým bezudidlovým systémem, dále jsou třeba otěže na koně, podsedlové dečky, podbřišníky, třmeny a třmenové řemeny, martingaly, poprsní řemeny a mnoho dalšího. Každá disciplína si žádá své a každý jezdec svého koně strojí trochu jinak, aby to vyhovovalo oběma.

Co si na koně obléct?

Pokud začínáte jezdit na koni, bude vám stačit běžné pohodlné oblečení, ale určitě nezapomeňte na pořízení jezdecké přilby a sežeňte pohodlné boty. Postupem času si můžete nakoupit speciální oblečení, především pánské nebo dámské rajtky, tak, abyste se cítili komfortně a pěkně vypadali. Na závody je třeba určitý dress code a také sladění s koněm a příležitostí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags: , , , ,

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name