Interiérové a exteriérové stínění

Exteriérové a interiérové stínění je velmi potřebným prvkem. Hraje roli jak praktickou, tak i estetickou. Může vkusně dotvořit design interiéru, pozměnit jej a oživit místnost velmi nenáročný a rychlým způsobem. Brání průniku slunečních paprsků vytváří komornější atmosféru a také brání zvídavým pohledům lidí zvenčí. Některé prvky zastíní více, jiné méně. Mohou být vyrobeny z přírodních i umělých materiálů. K potřebným pomocníkům patří i sítě proti hmyzu, které oceníte zejména v teplých dnech a nocích.

Závěsy a záclony

Mezi klasické pomocníky pro stínění v interiéru patří záclony a závěsy. Dá se díky nim kouzlit a vytvořit během chvíle ze starého interiéru téměř nový, odlišný. Jsou dominantními interiérovými textiliemi. Můžete se ve vytváření nového vzhledu oken vyřádit, není třeba držet se jen klasických a nudných barev a vzorů. Pro velká okna se hodí téměř barokní nařasené záclony a závěsy s girlandou.  Odlišný může být způsob odhrnování, sepnutí a řasení. Každému oknu může slušet něco jiného.

Římské a bambusové rolety

Trochu méně zdobné jsou žaluzie a rolety. Kromě těch tradičních, které najdeme téměř všude, ale existují i velmi dekorativní římské rolety, někdy také zvané vídeňské. Jsou tvořeny ozdobnou textilií napnutou na rámu. Ovládají se pomocí tyček a provázků někdy mají dokonce brzdy a řetízky. Pro jejich tvorbu si může zákazník vybrat téměř jakoukoliv textilii podle svého vkusu. Z přírodních materiálů se vyrábějí dřevěné, jutové a bambusové rolety. Dříve šlo spíše o luxus, dnes jsou poměrně dobře dostupné a vypadají vkusně. Zajímavé jsou solární žaluzie. Ovládají se bezdrátově a napájí je sluneční energie.

Markýzy a pergoly

Pro zastínění oken, balkonů, pergol, verand, teras a vitrín slouží pergoly a markýzy. Jejich mechanismus je výsuvný, k dispozici jsou v mnoha typech, barvách a velikostech. Zvolit si můžete pestrobarevný vor i tlumenou barvu v nenápadném provedení. Vládání je velmi pohodlné, materiál praktický a nevadí ani nepříznivé klimatické vlivy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags: , , , ,

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name