Jak probíhá vklad do nemovitostí v USA?

Dnešní článek budeme věnovat činnosti, která je jednou z nejzákladnějších pro zajištění vlastnictví nemovitostí v USA. Jak vše probíhá a na co se především zaměřit?

Veškeré vklady nemovitostí jsou řízený místní správou. To znamená, že buď obec či místní část obce nebo okrsek stanovují pravidla pro zdárně uskutečnění vkladů nemovitostí. Obecně platí, že u vkladů nemovitostí je potřeba dvou dokumentů – the deed (tzn., souhlas současného vlastníka k převodu) a sales disclosure form (toto je formulář, který se vyplňuje s údaji prodávajícího a kupujícího). Jedná se vlastně o formulář, který potvrzuje podmínky kupní smlouvy.

Vklad dokumentu o změně stavu vlastníka nemovitosti uskutečňuje the title company(či escrow company) nebo to může uskutečnit fyzická osoba, pokud PŘESNĚ ví, jak.

Samotný vklad nemovitostí probíhá 3 způsoby;

  • elektronicky
  • zasláním poštou
  • osobně

V USA PLATÍ, ŽE NOVÝ MAJITEL SE STÁVÁ VLASTNÍKEM NEMOVITOSTI V DOBĚ VKLADU. NENÍ ZDE ŽÁDNÁ ČEKACÍ DOBA!

Elektronický vklad

V tomto případě se používá software, kam se nascanují všechny potřebné dokumenty a ty se po té zašlou na příslušný úřad. Tento způsob je využíván pouze v místech, která tyto elektronické vklady umožňují. Jedná se o nejrychlejší způsob vkladů/převodu nemovitostí v USA.

Zaslání poštou

V tomto případě se veškeré dokumenty zasílají doporučenou poštou, a jakmile je pracovník daného úřadu obdrží, uskuteční vklad/převod. Ve velké většině případů dochází ke vkladům dnem, kdy pracovník obdržel dané dokumenty. Tento způsob se využívá v místech, která nemají možnost elektronických vkladů či v menších městech.

Osobní vklad

Jedná se o způsob, kdy vkladatel osobně dohlíží a kontroluje danou transakcí. Naše společnost tuto možnost využívá, pokud je náš pracovník v místě a čase, kdy dochází k převodu. V ostatních případech využíváme výše uvedené možnosti, včetně služeb the title company. Osobním vkladem získá osoba okamžitě potvrzení o vkladu a tudíž vlastnictví pro nového majitele nemovitosti v USA.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags: ,

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name