Jak se chovat ve „fitku“?

Měly by existovat nějaké zásady, jak se správně ve fitness centrech chovat. Nejspíš záleží, kde a v jakém fitku se člověk nachází. Určitě jiná atmosféra bude v nějakém vesnickém, malém fitku, kde se prostě znají všichni a všichni mají k sobě takříkajíc blízko. A zase na druhou stranu úplně jiná atmosféra bude v nějakém obrovském fitness komplexu ve velkém městě.

Velké fitness centra mají obrovské výhody i nevýhody. Na jedné straně jsou tyto zařízení rozlehlé, neosobní a špatně se v nich orientuje, lidé se v nich povětšinou neznají, je obtížné v nich vůbec potkat nějakého kamaráda či známého. Což může být do jisté míry i výhoda, když nemáme chuť a náladu se s někým vybavovat. V opačném případě jsou malé fitka přehlednější, „domáčtější“, každý se tam zná, chodí tam skoro pořád jedni a ti samí lidé.

I ve fitness centrech panuje určitá hierarchie. Jsou tam sociální skupiny, ve kterých existují i zavedené vzorce chování. Co si pod tím představit? Jednoduše ten, kdo vypadá líp nebo má větší svaly, je na vyšším stupínku a může si více dovolit.

Nebuďte zbytečně chytří

Ze zásady nemá nikdo rád poučování od ostatních, působí to povýšenecky. Proto je lepší zbytečně nechytračit, samozřejmě můžeme druhému poradit, slušně poradit. Přijít za dotyčným a zeptat se: „Mohu ti to ukázat, jak by se to dalo taky cvičit,“ a podobně.

Fitko jako geniální místo pro seznámení

Pro některé typy lidí má fitko i druhou svou tvář, a sice seznamovací, a to od kamarádů po lásku. Platí tady také ono známé přísloví, že všeho moc škodí. Oslovit zde slečnu, která se Vám libí, je mnohem jednodušší, než na ulici nebo v baru. Stačí jí třeba jen nenápadně pomoci při nějaké činnosti nebo zalichotit.

Pokud si fitness centrum zamilujete, budete chodit pravidelně. Stane se pro Vás rutinou, jako například chození do práce. Důležité je nejen si v něm dobře zacvičit, ale musíte se tam i příjemně cítit, jako doma.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags: , ,

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name