Jaké daně souvisejí s podnikáním?

Všichni podnikatelé musejí platit daně. První daň, která se OSVČ týká, je daň z příjmů fyzických osob. Registraci k platbám této daně je nutné vyplnit do 30 dnů od vyřízení živnostenského oprávnění. Dále se jako OSVČ můžete registrovat například k dani z přidané hodnoty nebo k dani silniční. Některých podnikatelů se týká i daň z nemovitostí.

Pokud se v daňové problematice neorientujete, doporučujeme vám navštívit webové stránky www.osvc-podnikatel.cz, na kterých najdete všechny potřebné informace. Vycházejí zde zajímavé články na téma podnikání i daňové problematiky. Díky tomuto webu zjistíte vše nezbytné. Pokud ale i tak nevíte, jakou daň máte kdy vyřídit, je určitě dobré se obrátit i na daňového poradce, který případná daňová přiznání připraví za vás.

Daň z příjmů platí jen někteří podnikatelé, protože všichni nemají tak vysoký příjem, aby se na ně povinnost platit daně vztahovala. Pokud tedy máte příjmy přibližně do 400 000 Kč ročně a výdaje uplatníte paušálem, jsou vaše odvody opravdu jen minimální. Kromě daně z příjmů je časté také placení DPH. Pokud se k platbám na DPH registrujete, máte povinnost každý měsíc podávat daňové přiznání. Pokud ho nechcete vyřizovat osobní formou, je lepší zřídit si datovou schránku. Potom už můžete vše zařizovat elektronicky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags:

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name