Jaké daně souvisejí s podnikáním?

Všichni podnikatelé musejí platit daně. První daň, která se OSVČ týká, je daň z příjmů fyzických osob. Registraci k platbám této daně je nutné vyplnit do 30 dnů od vyřízení živnostenského oprávnění. Dále se jako OSVČ můžete registrovat například k dani z přidané hodnoty nebo k dani silniční. Některých podnikatelů se týká i daň z nemovitostí.

Pokud se v daňové problematice neorientujete, doporučujeme vám navštívit webové stránky www.osvc-podnikatel.cz, na kterých najdete všechny potřebné informace. Vycházejí zde zajímavé články na téma podnikání i daňové problematiky. Díky tomuto webu zjistíte vše nezbytné. Pokud ale i tak nevíte, jakou daň máte kdy vyřídit, je určitě dobré se obrátit i na daňového poradce, který případná daňová přiznání připraví za vás.

Daň z příjmů platí jen někteří podnikatelé, protože všichni nemají tak vysoký příjem, aby se na ně povinnost platit daně vztahovala. Pokud tedy máte příjmy přibližně do 400 000 Kč ročně a výdaje uplatníte paušálem, jsou vaše odvody opravdu jen minimální. Kromě daně z příjmů je časté také placení DPH. Pokud se k platbám na DPH registrujete, máte povinnost každý měsíc podávat daňové přiznání. Pokud ho nechcete vyřizovat osobní formou, je lepší zřídit si datovou schránku. Potom už můžete vše zařizovat elektronicky.

 

Tags:

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name