Kde se nejvíce využívají umělé trávníky?

Umělé travní koberce se využívají čím dál více a elegantně nahrazují živé travní plochy. Vyznačují se schopností udržet si přirozený vzhled, dlouhou životností a nízkými provozními náklady. Údržba umělých travních koberců je minimální, stačí travní plochu jen trochu postříkat vodou či zlehka shrabat listí a je opět jako nová. Přitom nemusíte dosévat vyšlapaná místa, sekat trávník, zavlažovat, hnojit, provzdušňovat a hubit škůdce a plevel.

Umělý tráva na dětském hřišti

Dětská hřiště jsou vyhrazená místa, kde si hrají a volně se pohybují především děti. Proto je třeba věnovat těmto prostorům zvláštní pozornost. Vybavení dětských hřišť, jako jsou prolézačky, houpačky, ale i povrch celého hřiště, podléhá přísným normám, které stanovila Evropská unie. Takové povrchy jsou vysoce odolné vůči počasí i fyzické zátěži, tlumí nárazy, což je na dětských hřištích obzvláště důležité, jsou nenáročné na údržbu, dosahují dlouhé životnosti a zachovávají si svou barvu.

Umělé travní koberce pro multifunkční hřiště

Z názvu vyplývá, že multifunkční hřiště mají více funkcí a dá se na nich hrát víc než jeden sport. Vyznačují se menší rozlohou, než má například fotbalové hřiště, a čárovým ohraničením hned několika základních sportů najednou. To jsou hlavně: fotbal, tenis, basketbal, volejbal a někdy i menší běžecká trať či doskočiště. Povrch těchto hřišť je většinou tvořen z umělých travních koberců, které mají pro toto využití ideální vlastnosti.

Povrch pro takováto multifunkční hřiště musí splňovat kritéria, která si žádají každý z výše uvedených sportů. Umělé travní koberce pro hřiště jsou vysoce odolné, tlumí nárazy a mají velice nízké nároky na údržbu. Povrchy se navíc dokonale hodí jak do exteriéru, tak do haly. V případě běžeckých tratí lze objednat umělý trávník i v klasické tartanově červené barvě.

Travní koberce pro fotbal

Fotbal je dnes asi nejpopulárnější venkovní kolektivní míčová hra, která se hraje nejčastěji na trávníku. V době, kdy nebyla umělá travina k dispozici, se používala jen živá tráva. Nyní se ale se svými výhodami umělý trávník instaluje na čím dál více fotbalových stadiónů po celém světě.

Umělý trávník je ideální řešení pro sportovní povrchy, například pro fotbalové stadióny. Umělé travní koberce jsou vodopropustné, nenáročné na údržbu, a mají dokonce lepší vlastnosti než trávník živý. Tento materiál díky své skvělé technologii tlumí nárazy, hráči mohou bez jakýchkoli problémů provést skluz, kvůli pevnosti odolává hřebíkům kopaček atd. Pokud však trváte na živém pažitu, můžete si zvolit živé travní koberce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags: , ,

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name