Osobní bankrot pro lidi, kteří zabředli do dluhů

Pro lidi, kterým se dluhy vymkly z rukou, představuje osobní bankrot často jediné rozumné řešení a zároveň možnost vyhnout se exekuci, která klepe na dveře. Je to šance, jak se postupně vymanit z dluhů, ovšem není to jen tak. Znamená to totiž, že budete po dobu pěti let žít jen ze životního minima a tedy možná i trochu živořit. Zato ale pravděpodobně budete více v klidu a lépe spát, protože se bude vaše situace aktivně řešit. Pokud dodržíte všechna pravidla, nebudu už u vás zvonit vymahači nebo exekutoři. Exekuce je totiž po tuto dobu zastavena, ale nesmíte si udělat další dluhy.

Vše o bankrotu a jeho podmínkách

Pokud v průběhu těchto pěti let zvládnete splatit minimálně 30 procent dluhů, zbytek se vám odpustí a můžete začít zase od nuly a lépe. Zajímá vás vše o bankrotu a jeho podmínkách? Předně musíte mít pravidelný příjem, aby bylo z čeho dluhy v průběhu let splácet. Nezbytný je souhlas manžela nebo manželky. Podmínkou je, abyste měli zpoždění splátek minimálně 30 dní a trápily vás dluhy u více než dvou věřitelů. I když máte velmi vysoký dluh, ale jen u jednoho věřitele, nebude vám bankrot povolen. Existuje dokonce i společný osobní bankrot manželů s vlastními podmínkami.

Vyhlášení bankrotu na soudě

Nevíte, jak vyhlásit osobní bankrot? Pokud splňujete podmínky výše uvedené, je třeba zajít na krajský soud v místě vašeho bydliště a vyplnit formulář pro osobní bankroty. Ve formuláři je jasně uvedeno, co vše musíte vyplnit a jaké dokumenty k oddlužení fyzických osob předložit. Formulář si lze prohlédnout i na internetu a vytisknout si jej. Musíte také vysvětlit, jak a proč k úpadku došlo, a vyjmenovat všechny dluhy a závazky spolu s danými věřiteli. Dejte si na všem záležet, abyste svou šanci nepropásli. Existují i firmy, které vám s tímto vším pomohou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags: , , , ,

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name