Příjemné zážitky znamenají nejen radost duše, ale i radost těla

V první řadě byste se měli naučit zpracovat stres a věnovat dostatek času relaxaci v jakékoliv formě. Najít si čas na procházky, lázeň, dopřát si relaxační masáže a příjemné zážitky. Ať jsou pohoda, radost těla, duše a štěstí u vás častými hosty.

Dbejte na správné stravování – důležitý je dostatečný příjem vitamínů

Pomoci může i strava. Odborníci doporučují preferovat potraviny bohaté na vitamíny, zejména vitamíny B. Díky nim snadněji zvládnete stresové situace a nastartujete prevenci a léčbu mnoha onemocnění.

Pečujte o svalovou rovnováhu

Velmi důležité je odstranit svalovou nerovnováhu. Pomoci může rehabilitace, cvičení jógy, speciální masáže na uvolnění ztuhlého svalstva na šíji a ramenou, elektroléčba nebo vodoléčba. Je to vynikající prevence na bolesti zad a kloubů.Pomohou i cviky na uvolnění, například všem známé kroužení hlavy.

Pomalým tempem opisujte hlavou kruh s co nejmenším (!) záklonem –  nejdříve vpravo a pak vlevo.

Jak ještě na ztuhlou šíji a stres, který se do ní promítá

Důležité je správné hluboké dýchání do břicha. Toto dýchání je velmi dobrým prostředkem ke zmírnění napětí nejen krčního svalstva.

I krční svalstvo potřebuje zpevnit. Zkuste tyto cviky:

  • sepněte ruce na zátylku a při nádechu silně tlačte hlavu oproti rukám. Při výdechu napětí povolte, cvik několikrát opakujte;
  • podložte si pod bradu zaťaté pěsti nad sebou. Silně je tlačte vzhůru a pokoušejte se hlavu sklonit na hruď. Cvik alespoň pětkrát opakujte.

Během cvičení nedělejte prudké pohyby. Nic nedělejte násilím.

 

I těmito jednoduchými cviky můžete přispět k obnově zdraví a vitality vašeho těla. Není od věci doplnit je bylinnými preparáty, obzvláště teď, v jarním období, a upravit si tak po zimě rozhašené trávení a zažívací potíže, posílit paměť a snadné učení a samozřejmě díky akcím na hubnutí shodit i nějaký ten zimní špíček.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags: , , , , , ,

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name