7 důvodů, proč pít víno

Máte také rádi ty příjemné večery u sklenky vína? Po celodenním shonu se konečně posadíte, otevřete víno a už první doušek tohoto úžasného moku Vás odnese někam daleko od všedních povinností. Sepsali jsme pro Vás důvody, proč nemusíte mít kvůli pití vína výčitky.

Zaprvé víno je zdravé a prospěšné pro lidský organismus. Samozřejmě platí, že v přiměřeném množství, což je asi jedna sklenička vína denně. Proto nemusíte míjet cedule Víno na prodej bez povšimnutí.

Krevní oběh

Víno pomáhá také krevnímu oběhu díky naředění krve, což zabraňuje ucpávání tepen a vzniku trombů. Díky pravidelnému požívání skleničky vína snížíte významně riziko srdečních onemocnění. Dalším vedlejším pozitivním účinkem na Vaše zdraví je snížení cholesterolu v krvi.

Trávicí trakt

Víno má také příznivý účinek na Vaše trávení. Usnadňuje nejen trávení tuků. Kyseliny obsažené ve víně podporují trávicí činnost Vašeho ústrojí. Kvůli možnosti překyselení se nedoporučuje pití vína na lačno. V případě, že na překyselenost žaludku trpíte, dejte přednost červenému vínu.

Obranyschopnost organismu

Konzumace vína působí příznivě na náš imunitní systém díky jeho antibakteriálním a antivirálním účinkům. Může za to tříslovina, která pomáhá organismu zbavit se různých bakterií a virů. Červené víno je dobrá prevence proti průjmovým onemocněním.

Hubnutí pomocí vína

Podle mnoha studií napomáhá víno v hubnutí. Ptáte se, jaké víno? Pomocníkem Vám bude kvalitní lehké, suché bílé víno, které neobsahuje tolik cukru a alkoholu. Musíte ovšem zůstat u jedné skleničky a nesníst s popíjením pochutiny, které jsou k vínu podávány.

Vaření s vínem

Víno samozřejmě nemusíte jen pít, ale požívat ho můžete pravidelně i v jídle. Kvalitní víno pokrmy při jejich vaření skvěle dochutí a přidá jim nezaměnitelné aroma. Bílé víno se hodí do rizota, červené víno zase například do dušeného zelí. A to nemluvíme o nejrůznějších omáčkách na těstoviny nebo králíku v dijonské omáčce na bílém víně.

Všeobecně lidé, kteří pravidelně pijí malé množství vína, se dožívají vyššího věku a preventivně předcházejí nejrůznějším onemocnění od obyčejné chřipky až po srdeční choroby. Proto si nevyčítejte večerní sklenku dobrého moravského vína či ochutnávku vín u přátel. Mohli byste přijít o jedinečná slovinská vína, temperamentní španělská nebo argentinská červená vína či klasiku z Francie.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags: , ,

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name