Jak ušetřit se zelenou úsporám 2015

Chystáte se teprve stavět rodinný dům nebo si chcete zrekonstruovat svůj starý? Využijte k tomu dotace od státu. Právě na začátku dubna 2015 byla vypsána další výzva v programu Zelená úsporám 2015. Tentokrát se finanční podpora nevztahuje jen na rodinné domy, ale novinkou jsou dotace na bytové domy.

Dotace na bytové domy

Jedinečnou možnost mají nyní vlastníci bytových domů, které chtějí při rekonstrukci snížit jeho energetickou náročnost a začít využívat nízkoenergetické systémy vytápění. Prozatím se výzva týká pouze bytových domů v Praze, ale když se osvědčí, jistě bude pokračovat i jinde v České republice. Žádost o dotace na bytové domy lze také podávat od 15. května až do 31. října 2015. Objem finančních prostředků vyčleněný na bytové domy je 500 000 Kč.

Dotace na rodinné domy

Zelená úsporám 2015 pokračuje také v podpoře pro rodinné domy. Zde se finanční prostředky vztahují na celou Českou republiku a je na ně přidělen rozpočet 600 000 Kč. O dotace na rodinné domy můžete žádat v případě, že chcete snížit energetickou náročnost Vašeho stávajícího domu, ale i když chystáte výstavbu nového nízkoenergetického rodinného domu.

Dotace na kotle

Dotace na rodinné domy se vztahují také na efektivní využití zdrojů energie, tedy na používání ekologických, obnovitelných zdrojů energie, jako jsou například tepelná čerpadla, solární panely a jiné. Získat dotace na kotle, solární systémy či podlahové topení je nyní mnohem jednoduší a řada firem Vám s nákupem jejich výrobku vše potřebné připraví již zdarma.

Rozpočet na dotace v programu Zelená úsporám 2015 jsou mnohem nižší než v minulém roce, kdy šlo o částku ve výši 1 900 000 Kč, proto neváhejte a začněte jednat. Podávání žádostí začíná 15. května 2015 a končí 31. října 2015 v 12:00.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags: , , ,

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name