Na dodávkách plynu je možné ušetřit již v následující topné sezóně

Published by Bouchner on

Letošní zima byla sice relativně mírná a domácnosti v tuzemsku tak zaplatí za vytápění méně, ovšem nadcházející topná sezóna může být o něco horší. Už teď na jaře se proto vyplatí uvažovat nad změnou dodavatele zemního plynu. Pojďme se tedy nyní společně podívat na to, co vůbec tato změna obnáší, kolik korun je možné ušetřit a jak vybrat ten nejlevnější plyn.

Levný plyn a jeho kvalita

Zemní plyn, který k vám trubkami přiteče, bue úplně stejně kvalitní, ať ho máte od jakéhokoliv dodavatele. Pořád totiž půjde o tu samou komoditu, která se k vašemu kotli nebo sporáku dostane s pomocí distributora. Takže jak se může stát, že vybraní dodavatelé plynu prodávají levný plyn a jiní naopak? Důvodů je relativně hodně. Např. jde o schopnost dodavatelů nakoupit plyn výhodně na komoditních burzách. V konečné ceně za plyn se rovněž projeví i celková efektivita dodavatelské společnosti. V některých se totiž stále topí v haldách papírů a jinde přitom mají všechno elektronické. Rozdílné jsou také cenové politiky konkrétních dodavatelů. Někteří tak třeba sníží cenu významnému odběrateli, aby si jej udrželi, ale přitom musí navýšit cenu menším odběratelům. Jinde zase jsou ceny o něco rovnoměrnější, z čehož profitují především domácnosti, které povětšinou tahají za ten nejkratší konec provazu.

Spočtěte si, kolik korun ušetříte právě se změnou dodavatele

Změnit dodavatele jen na základě jeho reklamy v televizi nebo tisku není moc chytré. Před takovou změnou dodavatele by měl být proveden výpočet, který dokáže napovědět, jestli se vám tato změna vůbec vyplatí. Abyste nemuseli nic počítat, existuje takzvaná kalkulačka plynu, která vše rychle vypočte za vás. A kolik tedy lze změnou dodavatele ušetřit? Úspory jsou velice odlišné dle toho, zda plyn používáte jenom k topení nebo i vaření, ale nejčastěji se jedná o tisíce korun ročně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

0 Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.