Nové muzeum automobilů

Ve městě Strnadice na Benešovsku se otevřelo nově vzniklé muzeum automobilů. Zajímat bude především nadšence automobilů zaměřené na poválečné vozy, zejména z východních zemí. Muzeum disponuje více než stovkou exponátů, a dalších zhruba padesát se nachází v otevřeném depozitu. Každý, kdo se přijde do muzea podívat, si může připomenout, v jakých autech se vozili lidé, kteří žili v socialistických zemích od roku 1948 až do devadesátých let.

Muzeum má sbírku mapující vývoj poválečných automobilů napříč zeměmi tehdejšího východního bloku, avšak nezapomíná ani na kontext doby. Informační tabule jsou vybaveny zajímavostmi typu kolik, který vůz stál. V muzeu se nachází oddíl nazvaný OD ZAVINOVAČKY K SAMETU, kde si člověk narozený koncem šedesátých let může na základě automobilového průmyslu připomenout svůj život až do listopadové revoluce v roce 1989, tedy jaká auta doprovázelo jeho narození, pubertu či dovolenou.

Jistou specialitou pro nadšence automobilů je také čtyřkolový Velorex 435, který je v současné době velice vzácný. RetroAutoMuzeu se mimo aut východního bloku nacházejí rovněž vysněné západní vozy prodávané v obchodech Tuzex, jako je značka Renault nebo Simca.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags: , ,

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name