Prosvětlete váš byt. Víme jak na to.

Vhodné doplňky

Tip: Skvělými doplňky pro prosvětlení místnosti jsou i zrcadla, výrobky ze skla a křišťálu.

Nejideálnější je vymalovat barevně pouze jednu stranu místnosti a doplnit ji o obrazy a látkové doplňky. Mezi nejpoužívanější patří zejména záclony, ubrusy, polštářky a koberce. Nemusíte tyto doplňky vyloženě kupovat v obchodech za drahé peníze. Velmi často stačí jen koupit kus látky a mít doma jehlu a nit.

Pro závěsy se nejlépe hodí dekorační látky (black out nebo satinet), které mají pěkný studený vzor. Nezapomeňte při vlastní výrobě na to, že by měl být závěs širší než okno (alespoň o 10 cm na každou stranu), aby se dál krásně nařasit. Ze stejné látky můžeme ušít i polštářky. Výplň do nich se dá pořídit rovněž za pár korun.

Při prosvětlení bytu bychom se mohli inspirovat zejména skandinávskou architekturou. Skandinávie patří k místům, kde je denního světla během roku málo, a tak se přiklání převážně k bílé barvě. Pokud se vám zdá bílá barva příliš fádní, můžete použít další studené odstíny jako světle modrou, šedou, stříbrnou nebo světle zelenou barvu.

Pokud se k vám dostane málo slunečního světla, dají se nainstalovat bodovky (LED žárovky dnes skoro nic „nežerou“), které se nasměrují na místa, která potřebujete. Podlahovina by měla odrážet světlo, proto je třeba vybrat dřevo, které má přirozený lesk, nebo dlažbu (třeba bílou J). Stejným pravidlem se řídíme i u výběru dveří. Pamatujte. Záleží na každém malém detailu.

Co s ústřižky?

Nezapomínejte na své ratolesti a ze zbytků jim ušijte panenku a šatičky nebo maňáska, kterého vycpete vatou případně plyšem. Případně si pro sebe ušijte jehelníček, aby se vám příště šilo líp. J

Zbývají vám menší kousky dekorační látky a nevíte co s nimi? Zkuste například z látky vystřihnout dvě srdíčka asi 15 cm velká, sešít je k sobě a vyplnit sušenou levandulí (či jinými voňavými bylinkami), která krásně voní nebo kaštany, které slouží k masírování. Je to krásný dárek pro vaše blízké.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags: , ,

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name