Vymáhání faktur, směnek, výživného a dalších dluhů po splatnosti

Dluhy po splatnosti trápí nejen dlužníky, ale i jejich věřitele. Jestliže jste někomu bez rozmyslu půjčili peníze a on je vám nevrátil, určitě si říkáte, jak hloupě jste mu naletěli. Nemusíte ale propadat panice, vaše nepříjemná situace totiž má řešení. Neuhrazené dluhy neboli pohledávek dnes můžete efektivně vymáhat. I pokud si sami na vymáhání nevěříte, je zde možnost celou situaci svěřit specializované firmě, která si už na dlužníka posvítí.

Mnoho podnikatelů dnes trápí neuhrazené faktury. Obzvlášť pokud často navazujete kontakty s novými klienty nebo s obchodními partnery, může se stát, že vám nějaká faktura nebude zaplacena. Bohužel proti tomu neexistuje žádná obrana. Nakonec nezbývá nic jiného než poslat upomínku a dlužnou částku vymáhat třeba i soudní cestou.

Běžné je také vymáhání směnky, kdy směnku použijete k zajištění dluhu. Při vystavování směnky si dejte dobrý pozor, že obsahuje všechny nezbytné náležitosti. Jinak byste s jejím vymáháním vůbec nemuseli uspět. Upozornit chceme také na vymáhání výživného. Tato oblast totiž trápí mnoho rodičů. Firmy ale často nabízejí pomoc rodinám úplně zdarma – i bez provize. Jestliže tedy máte nějaké výživné po splatnosti, existují speciální programy, kterých můžete jako rodič využít.

 

Tags: , ,

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name