Jak vybrat tepelné čerpadlo

Chtěli byste ušetřit za vytápění, zvolit efektivnější, a zároveň ekologickou verzi, a opustit dosavadní drahý způsob vytápění? Jasnou volbou jsou tepelná čerpadla.1421830891_cs_vitocal-200-s_00013

Nejprodávanějším typem čerpadel jsou tepelná čerpadla vzduch voda, které se využívají hlavně v teplejších oblastech jako např. Francie, Itálie… Co se týká zemí s chladnějším klimatem např. Švédsko, Finsko, Rakousko, tak zde se využívají převážně tepelná čerpadla země voda.

Rozdíly

Rozhodně mezi těmito dvěma systémy jsou značné rozdíly a to jak ve spotřebě elektřiny a životnosti, tak i v náročnosti montáže a celkové hlučnosti. Určitě Vás bude zajímat, které z čerpadel je vhodné v České republice. Vzhledem ke klimatickým podmínkám, jak už bylo již jednou zmíněno, je to jednoznačně tepelné čerpadlo země voda, které odebírá teplo z plošného kolektoru.

Tepelná čerpadla odebírající teplo z plochy zahrady získávají v posledních letech opravdu vysoké zastoupení, není také divu. Neboť zemní kolektor spojuje výhody odběru tepla z vrtu, což je delší životnost a nízká spotřeba elektřiny, a zároveň výhody odběru tepla ze vzduchu, jako jsou nižší pořizovací náklady, jednodušší získávání povolení.

Jedinou podmínkou však je dostatečný pozemek, na kterém lze uskutečnit výkop zhruba do 120 cm. Pro lepší představivost, pro vytápění rodinného domu s plochou 160 m2 postačí pozemek o rozloze 300 m2. Pokud však dostatečně velký pozemek nevlastníte, bude pro Vás nejlepším řešením zvolit tepelné čerpadlo vzduch voda. U tohoto typu je instalace jednodušší a levnější, ale provozní náklady o něco vyšší a životnost trochu kratší. Rozhodně se tedy vyplatí investovat do kvalitních čerpadel, které mají dlouhodobé záruky a vysoké topné faktory.

Neměli byste ale zapomínat, že koupě tepelného čerpadla, se nerovná automaticky úspora provozních nákladů. Vždy záleží na zvolení správného typu čerpadla, topného systému a také celkového zapojení. Toto vše má velký vliv na dosahované úspory.

Ideální topný systém

Pro tepelná čerpadla je ideální podlahové topení, kterému nejenže stačí nižší teplota topné vody než u radiátorů, čímž je samozřejmě vytápění levnější, ale zároveň se také jedná o velmi komfortní a příjemný způsob topení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags: , ,

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name