Do rybníka pro led už nemusíme – jsou tu výrobníky ledu

Již v 19. století se majitelé pivovarů a zájezdních hostinců zásobovali ledem. Takzvaní “ledaři” ho těžili v krutých mrazech z řek a rybníků a převáželi do sklepů. Pivovarníci a hostinští, ale i městské paničky doufali, že jim led vydrží po celý zbytek roku. Často doufali marně – většinou nevydržel, nebo ho zkrátka bylo málo. A o tom, že ledařské řemeslo bylo pořádně fyzicky náročné, také určitě nikdo nepochybuje.

Dnes, v době výrobníků ledu, zásobníků na led a dokonce drtičů ledu, se nám namáhavá a často i marná snaha, jak získat led a hlavně, jak ho uchovat co nejdelší dobu, může zdát více než úsměvná.

Než přijdou horké letní dny

Také si rádi dáte v horkém létě chlazené pivečko či jiné chlazené nápoje? Když je vám horko, máte před očima bílou zasněženou pláž a nejraději byste se do sněhu celí zahrabali? Možná vás uspokojí možnost zmáčknout tlačítko na výrobníku ledu a v pohodlí si připravit celou hromadu ledových kostek. Klidně se jimi můžete i zasypat, budete-li chtít – tak jednoduché to je. A navíc si dokonce můžete zvolit tvar a velikost těchto ledových kostek. V drtiči ledu si je pak můžete upravit na menší velikost.

Na velikosti záleží!:-)

Jakou velikost ledu zvolit? Malý nebo větší? To záleží na situaci. Výrobník ledu Brema vám umožní výrobu ledových kostek hned ve třech velikostech. A tak se díky tomuto profesionálnímu výrobníku ledu budete moci rozhodnout, zda budete připravovat Small – malý, Medium – střední nebo Large – velký led. Dobré je si uvědomit, že čím pomaleji led taje, tím méně ředí nápoj a udržuje ho déle chladný. Proto je dobré volit správná operativní řešení.

Tak například menší led:

  • se hodí třeba například na diskotéky, nebo do provozů, kde je třeba rychle vydávat velké množství nápojů;
  • snadněji a rychleji nabírá, takže urychluje přípravu nápojů;
  • je třeba však mít na paměti, že rychleji taje (což ovšem na diskotéce nevadí, protože nápoje se mají pít rychle, aby se mohly rychle servírovat další).

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags: , ,

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name