Ekologický komín

Mnozí si myslí, že je jednodušší opravit stávající komín než stavět nový. Opak je však pravdou, komín pro novostavbu je naplánovaný raz dva. Důležitý je vlastní základ komínu, pokud jej ve stávajícím domě nemáte, jde dost složitě ho tam nyní vybudovat. U novostavby je třeba si jen předem promyslet, zda komín budete potřebovat a případně jaký. Potom už si snadno podle vašich požadavků vyberete ten správný typ, protože v dnešní době vám trh nabídne velké množství nejrůznějších variant.

Často jsou ještě k vidění zděné komíny, ty bez problémů stačí pro větrací účely nebo odvod spalin z plynového topení, ovšem pokud chcete topit tuhými palivy, je třeba komín často kontrolovat. Spaliny z tuhých paliv jsou poměrně hodně agresivní a často dokážou velmi rychle povrch komínu narušit a způsobit tak problémy. Spolehlivým řešením je v takovém případě komín z nerezu. Nerezová ocel propůjčuje komínu neobvyklou odolnost vůči chemickému působení, vlhkosti i extrémně vysokým teplotám. Díky tomu jsou nerezové komíny mnohem odolnější než jiné druhy komínů.

Nerezové komíny jsou univerzálním řešením pro každý dům, můžete je použít pro odvod spalin z tuhých, kapalných i plynných paliv. Rozhodnete-li se pro nerezový komín, máte na výběr z mnoha provedení, průřezů a tvarů. Nerezové komíny jsou stavebnicové systémy, které se vyrábí po jednotlivých dílech a teprve potom se vybírají a montují potřebné vhodné díly. Díky tomu a také nízké hmotnosti nerezové oceli se s komínem velmi dobře manipuluje. Stačí tedy sestavit jednotlivé díly a komín je na světě a navíc přesně podle potřeb vašeho domu. Nerezová ocel se vyznačuje skvělými vlastnostmi, nerezové komíny nepotřebují vlastní základ a můžete je tak zbudovat i pro stávající dům.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags: , , , , , , ,

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name