Herní prvky na dětských hřištích

Zvažujete pořídit svým ratolestem dětské hřiště? V prvé řadě musíte vzít v úvahu, komu všemu bude hřiště sloužit, kolik prostoru můžete herním prvkům věnovat a samozřejmě jaké máte finanční dispozice.

Houpačka, skluzavka i pískoviště málokdy slouží pouze vašim vlastním dětem. Malí, stejně jako velcí se rádi navštěvují a proto brzy poznáte právě na dětském hřišti, kolik má vaše dcera nebo syn kamarádů. Ti všichni se touží bavit a dovádět. V současnosti velice oblíbené a moderní dětské party se v létě často konají právě na zahradě a herní prvky bývají nejoblíbenějším místem malých hostů. Velikost a zatížení je proto nutné volit s ohledem na tyto skutečnosti.

Volba prvků je vždy závislá na zájmech a věku dítěte. Pokud pořizujete hřiště již dětem školního věku, nemá cenu uvažovat o houpačkách a pískovišti, které jsou naopak velmi oblíbená u předškoláků. Mladší děti ocení závěsnou houpačku, věž se skluzavkou, hrací domek, kreslící tabuli. Pro starší děti jsou zase vhodné šplhací sestavy, prolézačky a hrazdy. Dětská hřiště dokonce obsahují sestavy, které lze díky modulům dále rozšiřovat. K jednoduché věži se pak skluzavkou snadno připojí houpačka, šplhací stěna nebo pohyblivý můstek.

Co však udělá dětem zaručeně největší radost je skluzavka. Přestože je na trhu ohromná nabídka různých panenek, robotů, autíček na ovládání a jiných technicky dokonalých hraček, největší radost udělá většině dětí obyčejná plastová skluzavka. Skluzavky mají v dětském světě široké využití. Dají se umístit do dětského pokojíčku a ranní vstávání a slézání z palandy se rázem stane zábavou. Hlavní místo však mají na zahradě. Díky skluzavce se z jednoduché dřevěné konstrukce rázem stane nedobytná pevnost. Skluzavka nahradí schůdky nebo rampu, umožní rychlou jízdu a spoustu legrace.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags: , ,

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name