Indický nábytek ve Vašem obýváku

Máte rádi masiv, vůni dřeva a kvalitní ruční práci? Pak je indický nábytek ideální volbou. Využitím tradičních postupů a dlouholetých zkušeností vzniká v Indii z místních materiálů jako je např. palisandr, teakové dřevo nebo mangrovník indický. Tento jedinečný nábytek, se může stát dominantou každého interiéru.

Kvalitní exotické materiály

Pořízením nového kousku nábytku, ať už je to komoda z masivu nebo konferenční stolek, můžete interiér Vaší domácnosti rozsvítit. Indické dřevo , které se využívá k výrobě indického nábytku, je specifické svou vlastní atmosférou. Kresbu letokruhů můžete obdivovat v každém detailu stejně jako ještě i cítit vůni afrického kontinentu. Stromy ze kterých se nábytek vyrábí vyrůstají mnoho let pod africkým sluncem a dorůstají úctyhodné výšky. Mangovník indický. Teakwood (teakové dřevo) se využívá pro jeho nadměrnou odolnost proti povětrnostním vlivům, plísním a houbám. Nevadí mu ani zimní podnebí provázející sníh a mráz, stejně jako slaná voda. Následkem oxidace vzduchu se jeho barva mění na tmavohnědou.

Výjimkou mezi materiály využívajícími stromů je tzv. recyklované dřevo, které pochází z trupů potopených lodí. Dřevo je opracováno, doplněno kovovými prvky, tak, aby byla zvýrazněna jeho patina. Kousky nábytku z recyklovaného dřeva jsou exkluzivní a velmi žádané.

I indický solitér může pozvednout nudný interiér

Váš interiér už je zařízený, ale přesto Vás láká nádech exotiky, ale nemáte pro něj místo? Zkuste si třeba do předsíně nebo do pustého koutka ložnice koupit taburet s úložným prostorem. Zabudovaný úložný prostor oceníte k odložení klíčů či rukavic, v případě ložnice pak např. k nezbytným maličkostem, které chcete mít vždy po ruce, ale zároveň schované. Zároveň jej můžete využít pro chvíli odpočinku či k obutí bot. Taburet lze pořídit v mnoha verzích a stylech, tak, aby vhodně doplnil Váš interiér. Taburety v tradičním indickém pojetí mají ručně vyřezávané zdobení kolem sedáku a na nohou. Moderní verze těchto kousků může imitovat 60.léta či doplňovat designem zpracování golfový či jezdecký klub.

Snadná údržba

Exotický indický nábytek není náročným spolubydlícím. Musíte si jen dát pozor na jeho umístění ven, protože má povrch ošetřen pouze olejem a nevydržel by tak větší zásah deštěm. Jeho povrch stačí pouze udržovat lehce navlhčeným hadříkem a vysušit. Povrchovou úpravu je třeba každý půlrok obnovit, tak aby byl nábytek nadále chráněn. Což se doporučuje především u stolních desek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name