Jak vybrat tu správnou běžeckou obuv?

Nalezení dobře padnoucí běžecké obuvi nemusí být zrovna snadné. I když ji vybíráte v místním obchodě s velkou nabídkou. Abyste zajistili, své noze potřebné pohodlí musí bota sedět od špičky až k patě. Zeptali jsme se několika majitelů obchodů s běžeckou obuví, kteří již vybavili stovky běžců na co si dát při výběru pozor.

Adidas_Running_Shoe_Demo

Zašněrujte je

Vaše pata by měla být pohodlně uložena ovšem ne moc těsně. Měli byste být schopni obuv pohodlně vyzout. Šněrování boty až po vrchní část nártu minimalizuje prokluzování. Pokud běžeckou obuv zašněrujete, pata by měla mít možnost lehkého pohybu a měli byste se cítit pohodlně. Pokud již v této fázi cítíte nějaké nepříjemné pocity, na dráze to bude ještě horší.

Vršek

Vrchní část boty by měla zajistit, že se váš nárt bude cítit pohodlně. Když cítíte tlak nebo těsnost, potřebujete více prostoru. Zkuste boty jinak zašněrovat, pokud to nepomůže, jděte do jiného modelu.

Roztáhněte se

Vaše noha by měla být schopna se v přední části boty pohybovat ze strany na stranu. Kolem nejširší části nohy byste měli mít kousek prostoru, aby vám bota nebyla těsná. Pokud je bota příliš úzká, poznáte to také na tom, že váš malíček budete cítit na okraji boty.

Manévrovací prostor

Nohy se mohou během běhu zvětšovat a natahovat. Takže se ujistěte, že máte od okraje běžecké boty po váš nejdelší prst dostatek prostoru. Vaše prsty by se také měli svobodně hýbat nahoru a dolů bez omezování. Právě dostatek tohoto prostoru chrání vaši nohu před případným zraněním.

Zkontrolujte ohebnost

Než si vyberete běžeckou obuv, je dobré prověřit si také její ohebnost. Uděláte to tak, že držte patu a stiskněte špičku do podlahy. Bota by se měla ohnout ve stejném místě jako vaše noha. Pokud se ohýbá na jiných místech nebo vůbec, může to vést k různým bolestem, které si jistě rádi ušetříte.

Projděte se

Znát svůj typ chodidla to není všechno. Stále je důležité najít takové běžecké boty, které odpovídají přesně všemu chodidlu. Pokud v botách pouze stojíte tak to neotestujete. Doporučujeme se v nich projít nebo si rychle vyklusat na místě nebo na trenažéru. Tak poznáte jednoduše, zda vám běžecká obuv sedne nebo zda potřebujete jinou.

Jak vidíte výběr správné běžecké obuvi, pokud chcete vybrat dobře, není zcela triviální. Jestliže si chcete nechat poradit, jak na to navštivte naše stránky – www.mujbeh.cz.

Nejčastější chyby při nákupu běžecké obuvi

 

Nákup podle vzhledu

Někteří běžci mají větší starosti s tím, jak budou v dané botě vypadat než o to jak se v ní budou cítit. Následně se vracejí za několik měsíců s tím, že je daná obuv tlačí a špatně se jim s ní běží.

Nežádá o slevu

Když už máte běžeckou obuv vybranou a jste připraveni platit. Zkuste se zeptat na nějaké možnosti slevy, např. tím že vstoupíte do klubu obchodu, nebo mají slevu pro členy nějakého sportovního klubu apod. V některých případech se může vyplatit si vyřídit požadované a boty pak koupit levněji.

Nákup příliš malých bot

Příliš těsné boty vedou k puchýřům a otlakům nohou. Zejména ženy jsou zvyklé nosit své boty více těsné, protože se mohou stydět za větší nohu. Jak již bylo dříve řečeno, běžecká bota by měla být dostatečně prostorná jak vepředu tak i v bocích.

Kupování běžeckých bot v nevhodnou dobu

Pokud si vyberete běžeckou obuv po ránu a je vám akorát tak jestliže ji obujete odpoledne, už vám bude těsná. Je to tím, že chodidla během dne otékají, takže vhodnější dobou pro nákup je večer nebo odpoledne.

Předpoklad stejné velikosti bot

Lidé předpokládají, že velikost 8 bude stejná jak u značky Nike, tak u běžecké obuvi Adidas. Ale velikosti se liší a to dokonce i v rámci jednoho výrobce a různých modelů bot. Je to tím, že každá bota je jinak šitá, takže u té kde vám sedí velikost 8 u další od stejné značky, ale jiného modelu už nesedí. Proto si nohu nechte změřit, pokaždé když vybíráte nové boty na běhání.

mujbeh1

Doufáme, že se vám výše uvedené rady budou hodit a vyberete si ty nejlepší běžecké boty přímo pro vás.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags:

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name