Obchodování binárních opcí

Binární OpceBinární opce jsou jedním z mnoha finančních nástrojů, které umožňují finanční spekulace. Jinými slovy investor může spekulovat na cenové pohyby aktiv s cílem zhodnotit svůj kapitál.

Binární opce však mají několik specifik, které je činí jedinečnými v rodině investičních instrumentů. V první řadě je to jejich binárnost, která předurčuje, že každý obchod může mít jen dva výsledky. Investor dopředu ví, že buď vydělá částku x, nebo prodělá částku y. A na tom se nemůže nic změnit, žádný cenový vývoj tuto skutečnost nemůže ovlivnit.

Základním úkolem investora totiž je předpovědět, kterým směrem se cena v určitém časovém intervalu, jenž je ohraničen splatností opce, cena pohne. Nahoru nebo dolů? To jediná otázka, na kterou musí správně odpovědět.

Při binárním obchodování tedy odpadají starosti s komplikovaným money managementem, při kterém musíme uvažovat nejen vstupy, ale také výstupy z obchodů. V našem případě nemusíme dokonce ani uvažovat nad ochrannými obchodními příkazy, protože je dopředu dáno, kdy se opce uzavře, a jak bylo řečeno, existují jen dva možné finanční výsledky, nemůže nastat žádný jiný.

Z tohoto pohledu se binární opce jeví jako vhodný nástroj pro začátečníky, kteří si chtějí vyzkoušet burzovní obchodování. Stále je ale třeba mít na paměti, že každé obchodování tohoto typu je rizikovou činností, při které je třeba dbát pravidel na ochranu kapitálu.

Jedná se především o omezené riskování v podobě investování nízkého procenta kapitálu do každého obchodu, což obchodníkovi zaručí, že ho několik málo ztrát nepřipraví o celý obchodní účet. Ztrátové obchody jsou normální součástí obchodování a je třeba s nimi počítat a připravit se na ně.

Klíčové pro ziskové obchodování je dosáhnout určité procentuální úspěšnosti, která nám zaručí, že zisky převýší ztráty. Jen ziskové obchodování není možné, takže každá strategie musí počítat i se ztrátami. Kontrolované riziko se tak stává zásadním elementem každého obchodního systému, ať už se jedná o jakýkoliv trh a nástroj.

Zdroj: OpceBinarni.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags:

(comments disabled)