Ochutnejte kousek z Indie

Indie, když se řekne Indie, tak si každý představí zemi mnoha etnických, náboženských a dalších odlišných lidí. Zkrátka Indie je magická, pestrá a plná kontrastu bídy i radosti. To vše se odráží v kultuře, jazycích i místní kuchyni. Pojďme společně nakouknout a prozkoumat pár zajímavostí.

Na skok do indické kuchyně

Indická kuchyně nabízí řadu chutí, a pokud rádi zkoušíte nové chutě, tak právě vy najdete v této kuchyni zalíbení. Překvapte své blízké netradičními pokrmy, které rozhodně sklidí úspěch.

Mezi neoblíbenější indická jídla patří například Kuřecí Tikka Masala, jedná se o lahodné kuřecí kousky, které se nakládají do marinády, opékají se na grilu a vkládají do smetanové omáčky. Jako příloha se podávají pečené chlebové placky – Naans.

Pokud čekáte návštěvu, která má dorazit na odpolední kávu, překvapte ji tradičním indickým desertem. Jedná se o Gajar halwa neboli Mrkvový desert, je opravdu chutný a hotový zhruba za půl hodiny. Mrkněte na recept.

Pravý indický nápoj

Masala chai neboli masala čaj, jedná se o velmi lahodný nápoj. K největším producentům patří jednoznačně Indie. Avšak nejedná se o klasický černý čaj, na který jsme my Evropané zvyklí, Indové si pochutnávají na granulovaném černém čaji. Popíjejí ho ráno k snídani, během dne a večer mezi pátou a šestou. K popíjení čaje neodmyslitelně patří také sušenky. Podává se v malých šálcích a vždy se pije horký. Vyzkoušejte si lehkou přípravu tak vynikajícího nápoje.

Indické šperky jako originální dárekcerne-nausnice-s-s-velkymi-perlami

Jak již bylo zmíněno, tak Indie je opravdu zemí rozmanitou. Ať už se jedná o kuchyni, bytové nebo módní doplňky, vždy z toho všeho vyzařuje nevšednost a neokoukanost.

Sháníte nadčasový a originální šperk, se kterým byste byly vy nebo Vaše kamarádka či maminka opravdu jedinečné? Právě indické šperky nabízí stylové doplňky, se kterými rozhodně zaujmete své okolí.

Každý šperk je precizně zpracovávaný a pyšní se svou originalitou, navíc se hodí na běžné nošení i do vážené společnosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name