Poúrazová rehabilitace na Moravě

Rehabilitace po úrazech a operacích patří k nezbytným procedurám vedoucí k plnohotnotnému návratu do běžného života. Adekvátní náprava funkce tělních partií si žádá profesionální přístup, znalosti a zkušenosti. Představujeme vám Beskydské rehabilitační centrum v Čeladné.

Beskydské rehabilitační centrum se nachází v srdci Moravy blízko Frenštátu pod Radhoštěm. Centrum se těší velké oblibě nejen z hlediska kvalitní rehabilitační péče, ale i důvodu umístění centra v Beskydských horách s nádhernou přírodou.

Centrum je hojně vyhledáváno jak sportovci, tak i obyčejnými lidmi s chronickým onemocněním a pacienty po úrazech a operacích. Kromě léčebných procedur skýtá tato lokalita i řadu zajímavých turistických cílů. Blízko Čeladné se nachází jak Frenštát pod Radhoštěm, tak i Rožnov pod Radhoštěm známý pro své architektonické unikáty a nástroje z dob minulých.

Fyzioterapie

fyzioterapie

fyzioterapie

Fyzioterapie se zabývá léčbou pohybového ústrojí, zejména se soustředí na práci s pacientem s poúrazovým stavem, chronickým onemocněním nebo s námahou po sportovním výkonu. Častými pacienty fyzioterapeutů jsou lidé s umělými náhrady kloubů nebo po operacích páteře. Léčba je založena na spolupráci fyzioterapeuta s pacientem, kdy je pacient instruován, jaký pohyb má dělat a jakým způsobem. Mezi aplikované metody se řadí Vojtova metoda, Bobath koncept nebo metoda podle profesora Pavla Koláře.

Ergoterapie

ergoterapie

ergoterapie

Ergoterapie má za cíl navrátit člověka do fyzického stavu před úrazem. Pomáhá pacientům se základními úkony jako vstávání z postele, chůze nebo psaní rukou. Po základní instruktáži je pacient schopen jednotlivé úkony dělat sám nebo za pomoci rodinného příslušníka.

Cvičení na mechanických přístrojích

cvičení na mechanických strojích

Cvičení na mechanických přístrojích se využívá k posíleních ochablých svalů, zvýšení fyzické kondice a psychické pohody člověka. Po úrazech a operacích může ochablé svalstvo dokonce představovat zvýšené riziko úrazu. Pravidelným cvičením jednotlivých tělních partií prospíváme vlastnímu zdraví. Mezi využívané nástroje patří činky, rotoped, švihadlo, běžecký pás nebo posilovací věže.

Hydroterapie

hydroterapie

Hydroterapie patří k velmi oblíbeným způsobům léčby pohybového aparátu. V teplé bublající koupeli se léčí pacienti s poúrazovými stavy, zejména po operacích kloubů. K dispozici jsou jak celotělové koupele, tak i pro jednotlivé části těla. V nabídce je i čtyřkomorová galvanická lázeň nebo šlapací koupel.

Elektroterapie

elektroterapie

Elektroterapie patří k nejmodernějším způsobům léčby v oboru. Alternativu elektro léčby určuje ošetřující lékař.

Zdroj: http://darkovy-poradce.blogspot.cz/2015/04/lazne-beskydy.html

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags:

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name