Snubní prsteny symbolizují lásku a věrnost

Snubní prsteny jsou neodmyslitelně spjaty s láskou a věrností. Kdy se ale vlastně začala tradice vyměňování snubních prstenů?

Vyměňování snubních prstýnků se datuje od 12 století. Již ve starém Egyptě si lidé vyměňovali snubní prsteny, avšak v jiné podobě než je známe dnes. Ženy a muži nosili kovový proužek ve tvaru kruhu. Prsten symbolizoval nekonečnost. První záznamy o nošení snubních prstenů pochází také z dob starého Říma. Ženy tehdy dostávaly dva snubní prsteny – jeden zlatý, nošený na veřejnosti, a druhý kameninový, na práci. Prsteny tehdy nemusely přímo souviset s manželským svazkem. Byly také symbolem nedotčenosti a čistého přátelství.

Snubní prsten Linia 4582-4

Snubní prsten osázený brilianty

Snubní prstýnky dnešní podoby se vyrábí ze zlata, stříbra nebo chirurgické oceli (případně kombinací různých kovů). Jak ženichův, tak nevěstin snubní prsten bývá podobný. Prsten nevěsty může být osázen kamínky – diamanty, brilianty nebo levnějším zirkonem. Stále oblíbená je i rytba na vnitřní stranu prstenu.

Při výběru snubního prstenu je třeba správně odhadnout jeho velikost – nejlépe měřením. Měření se provádí pomocí měřících kroužků, provázku nebo obyčejného kusu papíru.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags: ,

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name