Trápí Vás studené nohy? Díky podlahovému topení už nemusí!

Chystáte se na rekonstrukci domu, nebo dokončujete stavbu nového? Určitě Vás bude čekat důležité rozhodnutí, jaký způsob vytápění zvolit. V současné době, ve snaze co nejvíce ušetřit a snížit celkové výdaje na provoz domu je to opravdu velmi důležité rozhodnutí, neboť právě náklady na vytápění tvoří zhruba dvě třetiny. Podlahového topení je rozhodně komfortní a příjemné, řadí se do skupiny velkoplošného vytápění. Není však objevem 21. století ale zároveň dnešní doba nahrává jeho rozšíření v běžných domácnostech. Teplá dlažba je téměř standardem a plošné vytápění celého domu bez rušivých otopných těles již není výjimkou.

Už když se podíváme do dávné historie, tak s podlahovým topením měli své zkušenosti ještě před počátkem našeho letopočtu staří Římané či Korejci. Ti vháněli ohřátý vzduch z topenišť do soustavy kanálků pod podlahou. Co se týká moderního podlahového vytápění, tak za otce je považován Frank Lloyd Wright, který začal princip plošného vytápění začleňovat do svých staveb v druhé polovině minulého století namísto radiátorů ústředního topení.

Jaká podlahová krytina je vhodná?podlaha

Když už se konečně rozhodnete pro tento druh vytápění, tak se určitě pozastavíte nad další otázkou a to sice jaká podlahová krytina bude ta nejvhodnější? Neboť né každá podlaha je tou pravou, navíc spousta faktorů může Vaše vytápění negativně ovlivnit, ať už se to týká špatného nastavení a regulování nebo právě zmíněné krytiny. Pokud tedy nechcete mít zbytečně velké náklady na vytápění domácnosti, tak dejte na jedničku s minimálním tepelným odporem, což znamená, že vhodná krytina na podlahové topení je keramická dlažba.

Výhody podlahového topení

Jak již jednou bylo zmíněno, tento druh vytápění je velmi komfortní a ocení ho každý hlavně v chladném zimním období. Mezi hlavní výhody patří:

  • Montáž, ani instalace systému není nijak časově náročná, vše je velmi jednoduchá záležitost
  • V každé místnosti můžete nastavit vytápění jinak, dle svých potřeb a jedná se o velmi účinný a úsporný druh vytápění, díky své veliké ploše dosáhne požadované teploty dříve než jiné systémy topení
  • Funguje zcela bez údržby, není potřeba provádět údržbu či servis, navíc dlouhodobá životnost je zaručená – minimálně 40 let

Zajímá Vás jaká je cena? Hrozíte se? Říkáte si tolik výhod, to se nedoplatíme. Omyl! I cena Vás rozhodně ohromí, neboť teď pozorně čtěte, podlahové topení cena za m2se pohybuje pouze okolo 500 Kč, což je garance nejnižší ceny v České republice.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags: , ,

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name