Wellness víkend – co čekat?

Wellness víkend nemusí být jen ta “horší” varianta, jak naložit s víkendem, kdy prší. Dva dny strávené v kombinaci s wellness a turistikou mohou být zajímavým a skvělým způsobem jak spojit příjemné s užitečným.

Pobyt ve wellness rehabilitačním centru posiluje imunitu, urychluje regeneraci namáhaného pohybového aparátu, svalů a kloubů a má bezpochyby pozitivní vliv na duši. Beskydské rehabilitační centrum v Čeladné usprostřed Beskyd na jiho-východě Moravy nabízí svým návštěvníkům několik způsobů regenerace: bazén s výhledem na hory, parní lázeň, tepidarium, thajskou masáž finskou saunu, solnou jeskyni nebo klasické fitness.

Finská sauna

finská sauna

Wellness víkend je dobré začít několika tempy v bazénu, kde se příjemně naladíte i díky výhledu na beskydské hory. Pak se přesuňte do finské sauny. Tento pro nás poněkud exotický způsob saunování okřídlený trochou tajemna prospívá odolnosti a detoxikaci organismu. Během saunování s teplotou okolo 90 stupňů Celsia dochází k odplavování škodlivých látek, čištění kůže a otužování těla. To je navíc zesíleno i střídním stavů ochlazování-saunování. Na ochlazování si skočte do studené sprchy nebo ledové koupele. Pak by měl následovat krátký odpočinek.

Solná jeskyně

solná jeskyně

Solná jeskyně je ideálním místem pro astmatiky, alergiky nebo pro lidi trpící stresem a únavou. Pobyt v solné jeskyni trvá přibližně jednu hodinu, kdy se využívá účinků soli na lidský organismus. Vzduch uvnitř jeskyně je záporně ionizován a spolu s dalšími prvky je tak ideální pro léčbu potíží se štítnou žlázou. Světlo je přitemnělé, klidnou atmosféru dotváří malé lucerničky a tlumená svítidla. Pobyt v jeskyni mimo jiné snižuje riziko vzniku srdečních chorob. Na pozadí bublá voda a hraje relaxační hudba.

Thajská masáž

thajská masáž

Thajskou masáž v Beskydském rehabilitačním centru zajišťují dvě rodilé Thajky, které prošly vzdělávacími kurzy v rodném Thajsku. Masáží dokážeme uvolnit zatuhlé svalstvo a snižujeme tak riziko vzniku úrazů, popř. přímo eliminujeme akutní bolesti v oblasti zad nebo nohou. Na výběr je z medové masáže, s lávovými kameny, nebo klasické masáže.

Fitness

fitness

Milovníci pravidelného aktivního pohybu mohou využívat místní posilovny. Cvičení na posilovacích strojích, s činkami, běh na běžeckém pásu nebo jízda na rotopedu patří mezi zdravý a na klouby nenáročný pohyb. Méně zasvěcení hosté mohou požádat fitness trenéra o radu jak cvičit a co cvičit, popř. nechat si vypracovat plný cvičební plán na míru včetně doporučení na stravování.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags: , , ,

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name