Zelená úsporám 2015 už tento pátek!

Krásné a teplé počasí venku Vám již umožnilo ukončit topnou sezónu. Neusínejte však na vavřínech. Právě teď je totiž nejvhodnější čas zapřemýšlet nad výměnou starého neekologického způsobu vytápění za nízkoenergetický úsporný, jakým je například nový kondenzační plynový kotel nebo tepelná čerpadla či solární panely.

Nemáte po topné sezóně zrovna přebytečné finance, které byste investovali do koupě nového kotle či tepelného čerpadla? Zažádejte tedy o dotace v programu Zelená úsporám pro rok 2015. Výzva na dotace pro rodinné a bytové domy byla vypsána již na začátku dubna a příjem žádostí začíná již tento pátek 15. května 2015.

Dotace pro rodinné domy

Využijte jedinečné nabídky, jak získat dotace na kotle, tepelná čerpadla, akumulační nádrže a další nízkoenergetické systémy vytápění, jejichž investice se Vám velmi brzo vrátí. Kromě komfortního způsobu vytápění Vám nabízí novinky také úsporu na nákladech za vytápění a ekologický provoz.

Na dotace pro rodinné domy byla vyčleněna částka 600 000 Kč, což je třetina oproti minulému roku. Proto neváhejte a zažádejte si o dotace v programu Zelená úsporám 2015 co nejdříve. Druhá část dotací ve výši 500 000 Kč je určena na bytové domy, ale prozatím pouze pro Prahu.

Solární panely na střechu

Díky novele energetického zákona, kterou poslanci schválili během dubna 2015, nebude již třeba k výrobě elektrické energie prostřednictvím solárních panelů na střechách domů do teď nutná licence. V rámci zjednodušení administrativní práce úřadů i občanů ve prospěch životního prostředí bude možné, aby solární panely na střechu umístila každá domácnost bez obíhání několika úřadů.

Malou solární elektrárnu odteď může mít každá domácnost a to nejen pro výrobu elektrické energie pro vlastní spotřebu, ale může ji také v případě, že se domluví s distributorem prodávat přebytky elektrické energie do distribuční sítě.

Využijte programu Zelená úsporám a požádejte o finanční podporu na nový nízkoenergetický a ekologický způsob vytápění pro Vaši domácnost. Dotační program přijímá žádosti od 15. května do 31. října 2015. Příští rok již můžete na nákladech během topné sezóny ušetřit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags: , ,

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name