Čaje z celého světa pro zdraví i zpříjemnění dne

Čaj je nápojem, který zná asi každý. Existuje mnoho druhů čajů pravých, i takzvaných nepravých. Někdo má rád všechny, ale většinou máme své favority a pak druhy méně oblíbené. Tradičním druhem je čaj z listů čajovníků, které mu daly i svůj název Co jsou to vlastně čaje nepravé? Ty, které se nevyrábějí z listů čajovníků, ale z jiných základních surovin. Jsou to například ovocné čaje nebo bylinkové čaje.

Cenné látky v čaji z čajovníku

Pravý čaj může mít mnoho podob. Z čajovníku se vyrábějí černé čaje, zelené čaje, bílé čaje i žluté čaje. Liší se způsobem zpracování lístků a jejich fermentací. Obsahují mnoho antioxidantů, kofein a další cenné látky, které třeba ani jinde nenajdeme. Jejich pití může být i společenskou událostí, stejně jako u všech ostatních druhů čaje.

Čaje mají mnoho podob

Čaj může sloužit k zahřátí i osvěžení, povzbudit, zklidnit, léčit i zlepšit náladu. Můžeme je pít za studena i teplé, s ledem, nebo s přídavkem medu a citronu. Způsobů je ale daleko více. Je to nápoj, který se dá pít celoročně. Zvláštní skupinou jsou kvetoucí čaje, které kromě skvělé chuti mají i nádherný efekt simulující rozkvétání květu. Jejich příprava je vhodná ve skleněné nádobě, abyste si tuto podívanou náležitě užili. O Vánocích jsou zase oblíbené vánoční čaje, tedy směsi, které chutnají nejlépe právě v tomto ročním období a podpoří jedinečnou atmosféru těchto svátků.

Léčivé čaje

Léčivých čajů je celá řada. Asi každý známe průduškové čaje nebo heřmánkové čaje. Bylinek je ale velká spousta, snad na každý problém se nějaká najde. Oblíbené jsou i různé směsi bylin pro dobrý účinek. Výbornými pomocníky na pročištění organismu, hubnutí a detoxikaci jsou detoxikační čaje, jaterní čaje a čaje na hubnutí. K dostání mohou být i v komplexních sadách nebo speciálních balíčcích na daný problém.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags: , , , ,

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name