Dřez patří i do té nejmenší kuchyně

I nejmenší kuchyně potřebuje kvalitní dřez. Jedná se o nezbytnost, která nesmí chybět. I když máme myčku nádobí, vždy se hodí mít i mycí centrum na lince. Pokud zařizujete novou kuchyni nebo rekonstruujete tu stávající, kladete si jistě otázku, jaký dřez zvolit. Měl by být především kvalitní a dlouho vydržet v bezvadném stavu, ladit se zbytkem zařízení, mít správný tvar, dobře se udržovat a mít velkou odolnost. Dřezy vybíráme podle velikostí, tvarů i materiálu. K dispozici je většinou nerez, smalt, keramika nebo dražší a luxusnější granit. Existují i kompozitní dřezy, s vlastnostmi mezi granitem a nerezem.

Existují dřezy jednoduché i dvojité, malé i velké, bez odkapové plochy i s velkým odkapem.

Montáže dřezů podle zvyklostí dané domácnosti

Před montážemi dřezů je třeba vzít v úvahu zvyky dané domácnosti, zda je k dispozici myčka, zde se denně vaří a myje nádobí, nebo jestli se dřez použije jen občas. Každopádně pokud máme prostor, je dobré nezapomenout ani na pořádný dřez, protože se vždy hodí. například dvojitý dřez hodně usnadní práci, protože do jedné jeho části můžeme odložit špinavé nádobí, a ve druhé ho umývat. Do každé domácnosti se dá najít správný dřez. Velmi oblíbené jsou dnes rohové dřezy, vypadají stylově a elegantně, poskytují dost prostoru a k rohové lince jsou jedinečným funkčním doplňkem. Každý dřez lze doplnit dávkovačem saponátu nebo různými dalšími doplňky pro ulehčení práce.

Vyberte si kvalitní dřez

Kvalitní dřez dlouho vydrží, pěkně vypadá a snadno se udržuje. Dnes není problém pořídit dřezy netradičních tvarů nebo podob. Vybrat si můžete tvar kulatý, oválný, čtvercový, obdélníkový, atypický, mělký i hluboký. Stále častější výbavou je i drtič odpadu. Nejtypičtější v českých domácnostech jsou dnes nerezové dřezy. Tradiční jsou i keramické dřezy, ale jejich cena je o něco vyšší. Hodí se i do rustikálních kuchyní. Naopak se smaltovanými dřezy se už téměř nesetkáme, hodí se spíše na chalupy nebo do retro kuchyní. Moderním hitem jsou granitové dřezy.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags: , , , ,

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name