Kvalitní a moderní kuchyňské vybavení je potřeba

Kuchyni zařizujeme nebo dovybavujeme jen párkrát za život. Proto bychom neměli na vybavení zbytečně šetřit, protože se to nevyplatí. V kuchyni trávíme mnoho času, věci v ní používáme frekventovaně a vyplatí se zainvestovat do kvalitních vestavěných spotřebičů, nádobí a dřezu. I v éře myček je totiž dřez takovým centrem kuchyně. Kromě praktické stránky věci dotváří vybavení kuchyně i celkový dojem z místnosti, mělo by tedy být estetické.

Dřezy i do minikuchyní

Vybírat musíme pečlivě, aby nám vyhovovalo umístěním, velikostí, materiálem, tvarem i funkcemi. I do nejmenšího prostoru se dá pořídit minikuchyně, vybavená malým dřezem, elektrickým vařičem, plochou pro přípravu jídla a odkapání nádobí. Hodí se na chalupu, do maringotky nebo obytného přívěsu. K potřebnému kuchyňskému vybavení se řadí i digestoře a odsavače par, bez kterých to zkrátka nejde, pokud vaříme pravidelně.

Velký výběr materiálů

Kuchyňské dřezy se vyrábějí z různých materiálů a výběr je dnes opravdu široký. Dříve rozšířený smalt dnes už téměř v běžných kuchyních nevidíme. Nevypadá totiž nikterak moderně a pěkně, snadno se poškodí a životnost není dlouhá. Výhodou smaltovaných dřezů je akorát jejich nízká cena. Hodí se spíše n a chatu, než do klasické kuchyně. K nejrozšířenějším dřezům patří ty nerezové. Nestojí mnoho, dobře se udržují a jsou odolné. Populární je rovněž keramika. Takové dřezy se opatřují speciální povrchovou úpravou, aby se na nich neusazovaly nečistoty a vypadaly stále pěkně. Moderní a krásné jsou skleněné dřezy, které oživí každou koupelnu.

Moderní granitové a tectonité dřezy

K nejmodernějším materiálům dnes patří granit. Je to odolný a velmi praktický materiál. Granitové dřezy začínají být v domácnostech už poměrně běžné. K novinkám patří tectonité dřezy, u nás nepříliš známé. Tento syntetický materiál byl dříve využíván v automobilovém průmyslu a je velmi odolný. Dokonce se dá recyklovat. Odolává chemikáliím, vysokým teplotám i poškrábání.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags: , , , ,

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name