Ochrana ocelových hal proti požáru

Montované haly působí zdánlivě robustním dojmem bez rizika vzniku požáru. Totální znehodnocení stavby si nikdo nepřipouštění a málokdo si přitom uvědomuje jak rychle může ocelová hala skončit v plamenech.

Ocel se tabulkově řadí do kategorie A1, tedy mezi materiály s nízkou hořlavostí. Když ale ocel vystavíme vysokým teplotám, začne velmi rychle ztrácet své fyzikálně-technické vlastnosti. Ocel začne ztrácet na své stabilitě a ocelové nosníky přestanou plnit svou funkci – skladová hala se zhroutí i do několika desítek minut.

Katastrofickým scénářům je možné předejít zavedením systémů předcházejícím samotnému vzniku požáru a protipožárních opatření. V neposlední řadě by se nemělo zapomínat na důkladné proškolení zaměstnanců a externích techniků.

ocleová hala

Když vznikne požár, plameny rychle zachvátí vnitřní prostory a ubíhající minuty krátí dobu nutnou pro zásah hasičského sboru na záchranu celé budovy. Tento čas je možné prodloužit o kritické minuty prostřednictvím některého z opatření zvyšujících odolnost ocelové konstrukce proti sálavému teplu:

  • Statická rezerva
  • Vyplnění sloupů betonem
  • Povrchové úpravy – nástřik, nátěr, obložení/lepení deskami

Konkrétní úpravy rozebírá článek na adrese: http://1clanek.info/pozarni-odolnost-ocelovych-montovanych-hal/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags: ,

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name