Světoznámá Karlovarská čokoláda

Čokoláda je světoznámá pochoutka, vyráběná ze zrnek tropického kakaového stromu, která se nechají zkvasit, poté se praží a melou. Zrnka mají původ v kakaových tobolkách neboli kakaových bobech. I když chcete být štíhlí, krásní a zdraví, nemusíte se této dobrotě vyhýbat. Zásadní je totiž, jakou si vyberete. Pokud zvolíte levnou náhražku ze supermarketu, svému tělu dodáte jen prázdné a škodlivé kalorie, cukry a tuky. Ovšem kousek kvalitní hořké čokolády denně vám neuškodí, naopak. Má mnoho pozitivních účinků na naši náladu a zdraví.

Dopřejte si poctivou čokoládovou chuť

Pokud vás láká opravdový sladký zážitek, zkuste poctivou a tradiční Karlovarskou čokoládu. Voní kakaem a mísí se v ní rozmanité tóny květinové, kořeněné i ovocné. Konzistence je typická, při lámání křoupne, má hedvábný lesk a rozplývá se na jazyku. Pokud si tedy chcete opravdu pochutnat a nepřibrat na váze, raději si trochu připlaťte. Poctivá čokoláda je sice trochu dražší, není ale nadopována cukry, tuky a různými pomocnými látkami. Naopak, splní vaše očekávání a dočkáte se výborného chuťového zážitku. Hořká čokoláda obsahuje kakaovou hmotu, kakaové máslo a cukr. I hořká se musí trochu osladit, jinak by nám moc nechutnala. Pak existují další ekvivalenty, které mají nižší procento kakaové hmoty. Ty bývají sladší a také levnější. Vyrábějí se i čokolády s náplněmi, oříšky a mnoho dalších typů. Ty už ale mohou nepříznivě ovlivnit vaši postavu, pokud to s nimi přeženete.

Kvalitní čokoláda bez náhražek

Ovšem dejte si pozor na napodobeniny čokolád. Kakaová hmota je zde obsažena pouze do deseti procent. Zbytek je rostlinný tuk a cukr. Kakaové máslo bývá nahrazováno, protože je dražší. Tyto výrobky se musí nazývat jako pochoutka nebo poleva, nejde totiž o čokoládu. Ve specializovaných prodejnách a na internetu se dá koupit výtečná Karlovarská čokoláda, na které si opravdu smlsnete. Hodí se i jako výborný dárek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags: ,

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name