Ulice Suttnerové v Pražských Vokovicích

V Pražských Vokovicích se od roku 2007 nachází ulice Suttnerové. Jmenuje se podle Berty Suttnerové, rozené hraběnky Kinské, která žila v letech 1843 až 1914. Tato rakouská spisovatelka se narodila v Praze a pracovala jako sekretářka Alfréda Nobela. Byla velikou bojovnicí za odzbrojení, proti válce a násilí a za tyto své aktivity byla odměněna jako první žena Nobelovou cenou míru.

Ulice Sutnerové je zaplněna moderními luxusními rodinnými domy v ceně okolo 30 až 35 milionů korun. Tento rok byla tato lokalita v Pražských Vokovicích ještě zatraktivněna skutečností, že byla uvedena do provozu prodloužená trasa metra “A” a ulice Suttnerové je jen 200 metrů vzdálena od stanice metra Nádraží Velesvlavín. Václavské náměstí v centru Prahy je tedy nyní vzdáleno od ulice Suttnerové časově jen 15-ti minutovou jízdou metrem. Tato skutečnost je pro tuto lokalitu zlomová. Až dosud lidé bydlení v lokalitě Vokovic přiliš nevyhledávali. Lokalitu Vokovic metro uvedené do provozu v roce 2015 hodně zhodnotilo. Skutečnost že je v blízkosti stanice metra vždy zvedne zájem o bydlení.

V ulici Suttnerové je sportovní centrum Romana Šebrleho. V centru Romana Šebrleho je k dispozici je 6 tenisových dvorců, nafukovací hala pro hru v zimním období, 2 golfové simulátory, relaxační zóna se saunou, párou a tenisový obchod. Centrum Romana Šebrleho nabízí jogu, pilates, funkční i kruhový trénink, kurzy sebeobrany a cvičení Čchi kung. Centrum Romana Šebrleho dále poskytujeme privátní a skupinové lekce tenisu i pro děti.

Ohlas Berty Suttnerové změnil dramaticky její život. V roce 1891 založila Suttnerová Rakouskou společnost míru. Zemřela v červnu 1914, týden před sarajevským atentátem, který odstartoval první světovou válku.

Společnost Berty Suttnerové

11000 Praha, Staré Město, Železná 492/18

www.spolecnostbertysuttnerove.sweb.cz
Telefon +420 220 940 169
Mobil +420 604 907 969
Email bertasuttner@seznam.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 

Tags: , ,

Comments

No comments so far.

  • Leave a Reply
     
    Your gravatar
    Your Name